Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: śnieg. Miejscami tylko -9 stopni

  10-01-2019 06:21 Biomet w większości kraju będzie niekorzystny
  Omenaa Mensah o pogodzie w czwartek Foto: PAP/EPA/FEHIM DEMIR | Video: TVN24

  Czwartek w większości kraju upłynie pod znakiem opadów śniegu. Znajdą się jednak i takie miejsca, w których możemy liczyć na dość pogodną aurę. Temperatura okaże się zróżnicowana, miejscami nie przekroczy -9 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia na północy będzie dość pogodnie. W pozostałych regionach popada śnieg. Na termometrach zobaczymy w najcieplejszym momencie od -9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez -4 st. C w centrum, do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najniższą wilgotność względną powietrza w ciągu dnia odnotujemy w regionach północnych. Tam spadnie poniżej 70 procent. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy zimno, w pasie od Pomorza i Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk zaś - chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się na ogół niekorzystne. W regionach północnych biomet będzie neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Przelotne opady śniegu. Temperatura wzrośnie do -4 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie zwiększa się, po południu odnotujemy 1004 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie zero stopni. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie z tendencją wzrostową, po południu dojdzie do 1007 hPa.

  GDAŃSK

  Będzie pogodnie. Temperatura osiągnie 1 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie rośnie, po południu na barometrach zobaczymy 1020 hPa.

  WROCŁAW

   

  Okresami opady śniegu. Temperatura nie przekroczy zera stopni. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie zwiększa się, po południu wyniesie 1003 hPa.

  KRAKÓW

  Okresami wystąpią opady śniegu. Na termometrach zobaczymy w najcieplejszych momentach -3 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 988 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...