Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: śnieżyce w całym kraju. Miejscami też deszcz

  12-01-2017 06:25

  Temperatura do 3 st. C

  W wielu miejscach będzie biało

  Fot.: PAP/EPA, film: TVN Meteo

  We wszystkich regionach posypie śnieg. Miejscami będzie mu też towarzyszył deszcz, ponieważ termometry wskażą wartości powyżej zera.

  OGLĄDAJ TVN METEO NA ŻYWO W INTERNECIE

  W czwartek w całym kraju spodziewamy się opadów. Na północnym zachodzie będą to opady deszczu ze śniegiem, a na pozostałym obszarze - śniegu. Lokalnie spadnie go do 7 cm.

  Będzie jednak zdecydowanie cieplej niż w ostatnich dniach. Temperatura osiągnie od -2 st. C na Podkarpaciu i północnym wschodzie do 3 st. C na zachodzie kraju.

  Powieje silny wiatr, który miejscami rozpędzi się do 70 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie bardzo zróżnicowana. Najniższa okaże się na wschodzie kraju, wyniesie tam poniżej 80 proc. Wartość wilgotności będzie systematycznie wzrastać w kierunku północno-zachodnim. W pasie na północnym zachodzie osiągnie wartość ponad 90 proc. W całym kraju będzie chłodno i wietrznie. Biomet na obszarze całego kraju okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień 1 st. C. Wiatr dość silny, w porywach 50-70 km/h, może powodować zawieje śnieżne, zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa i rośnie.

  POZNAŃ

  Przelotne opady śniegu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w dzień 2 st. C. Wiatr dość silny, w porywach 50-70 km/h, może powodować zawieje śnieżne, zachodni. Ciśnienie w południe 992 hPa i rośnie.

  GDAŃSK

  Przelotne opady śniegu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w dzień 2 st. C. Wiatr dość silny, w porywach 50-70 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 995 hPa i rośnie.

  WROCŁAW

  Przelotne opady śniegu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w dzień 3 st. C. Wiatr dość silny, w porywach 50-70 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 992 hPa i rośnie.

  KRAKÓW

  Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień 0 st. C. Wiatr dość silny, w porywach 50-70 km/h, może powodować zawieje śnieżne, zachodni. Ciśnienie w południe 982 hPa i rośnie.

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...