Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: spadnie do 10 cm śniegu. Mocniej powieje

  10-01-2016 06:37

  Termometry wskażą od -3 st. C do 3 st. C

  Spadnie do 10 cm śniegu

  Zdj.: pixabay.com/Hans, film: TVN Meteo

  W niedzielę niebo w wielu regionach kraju będzie pochmurne. Miejscami prognozowane są opady śniegu lub śniegu z deszczem. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od -3 st. C do 3 st. C.

  W niedzielę także będzie pochmurno. Na południu pojawią się opady śniegu z deszczem i deszczu, w Karpatach - śniegu (do 5 cm). Na wschodzie kraju warstwa białego puchu osiągnie do 5-10 cm na Lubelszczyźnie oraz do 2-5 cm na Mazowszu i Podlasiu, powodując utrudnienia na drogach. Słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem wystąpią także na zachodzie kraju i na Pomorzu. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 50 km/h, na wschodzie powodujący zawieje śnieżne. Termometry wskażą od -3 st. C na Suwalszczyźnie, 1 st. C w centrum kraju do 3 st. C na Dolnym Śląsku i miejscami na Podkarpaciu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza wyniesie około 90 proc. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy zimno, jednak mieszkańcy Wielkopolski i Dolnego Śląska mogą liczyć na komfort termiczny. Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno. Od południa do wieczora opady śniegu przejściowo intensywne do około 5 cm. Trudne warunki na drogach. Temp. maks. 0 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, powodujący zawieje śnieżne. Ciśnienie około południa 992 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno. Po południu słabe opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 0 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w południe 1005 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Pochmurno. Po południu słabe opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 1 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w południe 990 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w południe 986 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Pochmurno. Opady śniegu z deszczem i deszczu. Temp. maks. 1 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 976 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Gdzie ta wiosna?
  U nas (Mieroszów dolnośląskie) też już przyleciały drozdy całe stadko,mają takie rudawe piersi.Czy to na pewno drozdy?hmmmmmmmm
  ~kociara /2016-02-01 18:33
 • PRAWDZIWA PROGNOZA
  OKOLICE ŻYWCA TEMP +6 .PRZYLECIAŁY DROZDY,WIOSNA TUŻ,TUŻ.
  ~OGRODNIK /2016-01-10 14:07
 • snieg?
  mysle ze drogowcy nie beda zaskoczeni,zenek wstawaj do roboty
  ~zus /2016-01-10 07:25

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...