Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: sypnie śniegiem, miejscami mocniej powieje

  05-01-2016 06:45 Temperatura we wtorek wyniesie od -11 st. C do -2 st. C

  Na zachodzie i południu pojawi się śnieg

  PAP/EPA

  Śnieżny front ogarnie dziś południową i zachodnią część kraju. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie i słonecznie. Wszędzie temperatura pozostanie na minusie i wyniesie od -11 st. C na Suwalszcyźnie po -2 st. C na Śląsku.

  We wtorek na północy i północnym wschodzie Polski będzie na ogół pogodnie. Poza tym niebo będzie pochmurne, lecz niewykluczone są przejaśnienia. Na Ziemi Lubuskiej, Śląsku, Ziemi Łódzkiej, Kielecczyźnie, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce prognozowane są opady śniegu, którego spadnie od 1 do 3 centymetrów.

  Temperatura zawaha się od -11 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do -2 st. C na Śląsku. Poza tym na zachodzie i południu będzie wiał okresami dość silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 50 km/h.

  Wszyscy zmarzniemy

  Najniższa wilgotność powietrza prognozowana jest na Wybrzeżu, Warmii i Mazurach i na Podlasiu (50 proc.), a najwyższa na południowym zachodzie, południowym wschodzie i na południu Polski (powyżej 80 proc.).

  Panować będzie subiektywne odczucie zimna.

  Na północy Polski prognozuje się neutralne warunki biometeorologiczne, a w pozostałej części kraju niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie, po południu więcej chmur. Temp. maks. -8 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 992 hPa, bez większych zmian.

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Temp. maks. -8 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie: 1006 hPa, lekko rośnie.

  POZNAŃ

  Pochmurno, pod wieczór słaby śnieg. Temp. maks. -6 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie: 991 hPa, bez większych zmian.

  WROCŁAW

  Pochmurno, okresami słaby śnieg. Temp. maks. -2 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie: 986 hPa, bez większych zmian.

  KRAKÓW

  Pochmurno, okresami słaby śnieg. Temp. maks. -4 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie: 976 hPa, bez większych zmian.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu Victoria z rejonu Morz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...