Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: szykujcie parasole. Miejscami zagrzmi

  13-07-2017 06:01

  Termometry wskażą maksymalnie 21 stopni

  Czwartek zapowiada się pochmurno

  Foto: Flickr (CC BY 2.0) / Carl Wycoff, film: TVN Meteo

  Dzień zapowiada się pochmurnie z przejaśnieniami, możliwe są przelotne opady deszczu. Lokalnie wystąpią burze. Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą niekorzystne.

  W czwartek będzie pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. We wschodniej części kraju wystąpią stopniowo zanikające przelotne opady deszczu. Rano na krańcach wschodnich możliwe są burze (10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 80 km/h). Temperatura od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 999 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  W czwartek wilgotność powietrza wyniesie od poniżej 70 procent w zachodnim pasie kraju, przez 70-80 proc. w środkowym pasie Polski, do powyżej 80 proc. na wschodzie. W dużej części kraju odczuwalny będzie chłód, na wschodzie natomiast będzie zimno. Biomet we wszystkich regionach Polski okaże się niekorzystny.

  Prognoza dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe 1011 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, z zachodu. Ciśnienie waha się, w południe 987 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr

  umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe 1006 hPa.

  WARSZAWA

  Do południa przelotny deszcz (chwilami dość intensywny). Po południu przejaśnienia.Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 999 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 1003 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...