Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: temperatura w górę, możliwe burze

  19-07-2019 06:25 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na wtorek Foto: Kevin M Klerks/flickr.com (CC BY 2.0) | Video:  

  W piątek w niektórych regionach prognozowane są przelotne opady deszczu oraz burze. Niekiedy wyładowaniom mogą towarzyszyć opady gradu. Na termometrach zobaczymy do 27 stopni Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Zachodnia część kraju będzie w zasięgu burzowego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

  Na piątek synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Na zachodzie i południu kraju chmur będzie więcej. Spadnie z nich przelotny deszcz rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Może też zagrzmieć i spaść grad. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 st. C w centrum kraju, na zachodzie i południu. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Tylko w burzach okaże się silny, rozpędzi się maksymalnie do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność odnotujemy na krańcach zachodnich - tam przekroczy 80 procent. W pozostałych regionach będzie się utrzymywać na poziomie 60-70 procent. Tylko na północnym wschodzie odczujemy komfort termiczny, na pozostałym obszarze - ciepło. Warunki biometeo w części północno-wschodniej okażą się neutralne, a w pozostałych regionach - niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie okaże się kłębiaste małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 1001 hPa, będzie się wahać.

  TRÓJMIASTO

  Utrzyma się zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. W najcieplejszym momencie dnia temperatura osiągnie 24 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 1013 hPa, będzie się wahać.

  POZNAŃ

  Prognozowane jest kłębiaste umiarkowane i duże zachmurzenie, a także przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa sięgnie 1002 hPa, będzie się wahać.

  WROCŁAW

  Zapowiadane jest kłębiaste umiarkowane i duże zachmurzenie, niewykluczone są opady przelotnego deszczu. Może przejść burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 27 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzy silny. Ciśnienie waha się, około południa dosięgnie 999 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste będzie umiarkowane i duże. Możliwy jest przelotny deszcz, a także burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Powieje wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzy silny. Ciśnienie około południa osiągnie 988 hPa, będzie się wahać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...