Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  ulewny deszcz, możliwe burze

  17-05-2018 06:31

  Na termometrach do 23 stopni

  Prognozowane opady na czwartek (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Czeka nas kolejny deszczowy dzień. W czwartek popada w niemalże całym kraju. Miejscami także zagrzmi.

  W ciągu dnia pogoda dopisze jedynie na krańcach zachodnich. Na pozostałym obszarze pochmurno i będzie padać. W województwach wschodnich miejscami mogą pojawić się burze, podczas których deszczu spadnie do 40 litrów na metr kwadratowy, a wiatr powieje do 90 kilometrów na godzinę. Termometry wskażą maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 23 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze zmiennych kierunków. Ciśnienie waha się, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 992 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza odnotujemy na południowym wschodzie Polski - tam przekroczy 90 procent. Odczujemy przeważnie chłód, jedynie w regionach południowo-wschodnich spodziewany jest komfort termiczny. Pogoda wpłynie na samopoczucie przeważnie niekorzystnie. Na Wybrzeżu biomet okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno i z opadami deszczu. Temperatura dojdzie do 21 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie waha się, w Gdańsku w południe odnotujemy 1009 hPa.

  KRAKÓW

  Będzie pochmurno, popada też deszcz (do 20 l/mkw.). Temperatura wzrośnie do 17 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 989 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno i deszczowo (do 20 l/mkw.). Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 998 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno i z opadami deszczu (do 20 l/mkw.). Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 992 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno, popada też deszcz (do 20 l/mkw.). Temperatura dojdzie do 18 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 994 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....