Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  upał, burze - nawet z gradem

  21-09-2018 06:26 Biomet będzie neutralny lub niekorzystny
  Prognoza pogody na niedzielę Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Choć dzień zacznie się pogodnie, miejscami aura znacznie się pogorszy. Będzie gorąco.

  Od rana będzie słonecznie. Po południu i wieczorem na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce wystąpią przelotne opady deszczu i burze - lokalnie może spaść grad. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku.Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowy. W porywach burzowych powieje z prędkością do 80 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność powietrza odczujemy na północnym zachodzie. Będzie maleć w kierunku południowo-wschodnim. W całym kraju odczujemy gorąco, a na południowym zachodzie upał. Biomet okaże się na ogół neutralny. Pogoda wpłynie niekorzystnie na mieszkańców regionów zachodnich i Pomorza.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Słonecznie. Temperatura wzrośnie do 27 st. C. Południowy, umiarkowany i dość silny wiatr okaże się porywisty. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 1000 hPa.

  POZNAŃ

  Rano będzie słonecznie. Po południu wystąpi przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, południowy. W porywach burzowych rozpędzi się do 80km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 998 hPa.

  GDAŃSK

  Rano słonecznie. Po południu popada przelotny deszcz lub zagrzmi. Temperatura dojdzie do 27 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowy. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 80km/h. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 1009 hPa.

  WROCŁAW

  Słonecznie. Termometry wskażą maksymalnie 30 st. C. Wiatr będzie porywistym umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 995 hPa.

  KRAKÓW

  Słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Wiatr będzie porywisty, umiarkowany i dość silny. Powieje z południa. Ciśnienie spada, po południu barometry wskażą 988 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • rok
  "a mnie jest szkoda lata..."
  ~babie lato /2018-09-21 16:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...