Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  upalnie, burzowo i deszczowo

  10-08-2017 06:35

  Termometry wskażą maksymalnie 36 stopni

  W czwartek pogoda będzie gwałtowna: deszcz i burze

  Foto: Jo Naylor / Flickr (CC BY 2.0), film: TVN Meteo

  W czwartek w niemalże całym kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Na południu Polski oraz w centrum termometry wskażą ponad 30 stopni Celsjusza. Pogoda będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

  W ciągu dnia Pomorze i Rzeszowszczyzna będą pogodne. Dla pozostałych rejonów prognozuje się przelotne opady deszczu oraz burze z lokalnym gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Pomorzu, przez 27 na Suwalszczyźnie, Warmii i Mazurach, Kujawach oraz w Wielkopolsce, 33 na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej i Lubelszczyźnie, po 36 st. C w Małopolsce. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W porywach burzowych osiągnie 90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia będzie największa w miejscu uaktywniania się strefy frontu atmosferycznego, czyli na północnym wschodzie oraz południowym zachodzie kraju - tam przekroczy 70 procent. Na północnym zachodzie oraz południowym wschodzie spadnie poniżej 60 proc. Subiektywne odczucie temperatury okaże się gorące na północy i zachodzie, a w pozostałych rejonach - upalne. W przeważającej części kraju pogoda wpłynie na nasze samopoczucie negatywnie. Jedynie na północnym zachodzie i Pomorzu warunki biometeorologiczne będą neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Przelotnie popada, może zagrzmieć. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 33 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych o prędkości do 90km/h, powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1002 hPa.

  POZNAŃ

  Wystąpią przelotne opady deszczu, może również zagrzmieć. Prognozuje się temperaturę maksymalną 27 st. C. Południowo-wschodni, przeważnie słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych rozpędzi się do 90km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1004 hPa.

  GDAŃSK

  Będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1015 hPa.

  WROCŁAW

  Prognozowane są przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie 32 st. C. Południowo-wschodni wiatr, przeważnie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1000 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotnie popada i zagrzmi. Temperatura dojdzie do 36 st. C. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90km/h. Powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 987 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczęło się lato, a wraz z nim wakacje. "Jest bardzo prawdopodobne, że będą c...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami bardzo ciepłe albo nawet gorące dni, ale upalne powietrze z Afryki na...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu znad Rosji....