Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: upalnie. Miejscami pojawią się burze

  03-08-2018 06:27 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na środę Foto: Visual Hunt (CC0 1.0) | Video: TVN Meteo

  Piątek nie przyniesie wytchnienia od upału. Termometry pokażą maksymalnie 33 stopnie. Prognozuje się też burze, lokalnie z gradem. Towarzyszyć im będzie porywisty wiatr.

  W piątek od Mazur i Podlasia, poprzez Mazowsze i Wielkopolskę, aż po Ziemię Lubuską prognozuje się przelotny deszcz. Mogą pojawić się burze z gradem. Poza tym będzie pogodnie. Termometry pokażą od 28 stopni Celsjusza na Pomorzu do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północny, w porywach burzowych powieje do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy w centralnej części Polski - wyniesie około 60 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku północnym i południowym. W niemal całym kraju odczuwalny będzie upał, tylko na północny kraju gorąco.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Prognozuje się przelotny deszcz lub burzę. Termometry pokażą 31 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny, w porywach burzowych powieje do 90 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1007 hPa.

  POZNAŃ

  Popada przelotny deszcz, pojawi się burza. Temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C. Wiatr północny, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie spada, po południu na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

  GDAŃSK

  Będzie pogodnie, na termometrach zobaczymy 28 st. C.  Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północy. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 1020 hPa.

  WROCŁAW

  Piątek zapowiada się pogodnie. Temperatura wyniesie 33 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północy. Ciśnienie spada, po południu barometry wskażą 1005 hPa.

  KRAKOWA

  Będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy 30 st. C. Północny wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 992 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...