Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: w połowie kraju deszcz i deszcz ze śniegiem

  06-12-2018 06:18 Na ogół odczujemy chłód
  Prognoza pogody na sobotę Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W ciągu dnia opady deszczu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu będą wędrować w głąb kraju.

  Opady obejmą całą zachodnią połowę Polski Może powstawać gołoledź. Pogodne okażą się jedynie regiony wschodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje umiarkowanie, z południa. W porywach osiągnie prędkość do 45 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna w ciągu dnia będzie rosła ze wschodu na zachód. Będzie oscylować wokół 70-90 procent. Odczujemy na ogół chłód, a w pasie od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk i Opolszczyznę komfort termiczny. W regionach wschodnich i centralnych pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie. Na wschodzie biomet okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami. Rano mglisto. Temperatura wzrośnie do 3 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z południa, w porywach z prędkością do 40 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1010 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno. Wystąpią opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Rano możliwa gołoledź. Temperatura nie przekroczy 4 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z południa. W porywach rozpędzi się do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1010 hPa.

  GDAŃSK

  Pochmurno. Wystąpią opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Rano gołoledź. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowy. W porywach powieje z prędkością do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno. Wystąpią opady deszczu i marznącego deszczu. Rano gołoledź. Temperatura nie przekroczy 7 st. C. Wiatr powieje umiarkowanie, z południa. W porywach rozpędzi się do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1010 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Rano mglisto. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 3 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z południa, w porywach z prędkością do 40 km/h. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 1010 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski napłynie powietrze z Afryki i za kilka dni może być u nas aż 27 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju wyżu Leonore znad Rosji....