Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: w większości pogodnie, do 18 stopni

  22-03-2019 06:18 Biomet okaże się korzystny
  Prognoza pogody na noc Foto: PAP/EPA/FILIP SINGER | Video: tvnmeteo.pl

  Piątek w wielu regionach okaże się pogodny. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy do 18 stopni Celsjusza.

  Za pogodę w Polsce odpowiada wyż znad Austrii. Jedynie we wschodniej części kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Rosji. To właśnie za jego sprawą we wschodniej części kraju słabo popada. Mieszkańcy pozostałych regionów będą cieszyć się pogodną aurą. Na termometrach zobaczymy od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 18 stopni na Dolnym Śląsku. Zmienny wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W piątek najwyższą wilgotność względną odnotujemy na południu Polski, przekroczy tam 90 procent. Ta wartość będzie się zmniejszać w kierunku północy. W całym kraju pogoda zapewni nam komfort termiczny i korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Dość pogodnie. Temperatura wzrośnie do 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje ze zmiennych kierunków. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1035 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Słaby wiatr powieje ze zmiennych kierunków. Ciśnienie waha się, w południe na barometrach zobaczymy 1003 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1022 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno i słabe opady deszczu. Po południu przejaśnienia. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 14 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny. Ciśnienie rośnie, w południe barometry pokażą 1020 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 18 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie w południe 1018 hPa, waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Tuż przed świętami zimne powietrze z północy ustąpi miejsca ciepłemu z południa....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Katharina znad Skandynawii...