Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: w większości ze słońcem

  24-11-2017 06:34

  Biomet przeważnie neutralny

  W Bieszczadach zaświeci słońce

  Foto: Przemyslaw Kozuch/flickr (CC BY-SA 2.0); Film: TVN Meteo

  Piątek przywita nas zróżnicowaną aurą. Możemy liczyć na ciepły dzień, szczególnie na południowym zachodzie, gdzie temperatura podskoczy nawet do 14 stopni.

   

  W piątek na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce popada deszcz. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach wystąpią zjawiska fenowe - na Śnieżce porywy osiągną nawet do 100 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza wyniesie od poniżej 60 procent na wschodzie i południowym wschodzie kraju do ponad 80 proc. na północnym zachodzie i w części Wielkopolski. We wszystkich regionach odczuwalny będzie komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w dużej części kraju okażą się neutralne. Niekorzystny biomet wystąpi na północnym zachodzie i części województwa wielkopolskiego.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 10 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie w południe 1002 hPa i waha się.

  POZNAŃ

  Możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna w dzień 12 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1001 hPa i waha się.

  GDAŃSK

  Możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna w dzień 10 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1011 hPa i waha się.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 14 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1000 hPa i waha się.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 12 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 991 hPa i waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Kwietniowe lato ma się ku końcowi. Przed nami pogorszenie pogody i spadek temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego znad Skandy...