Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: w wielu miejscach opady deszczu ze śniegiem. W górach sypnie śnieg

  15-03-2018 06:23

  Biomet będzie niekorzystny

  Spadnie deszcz ze śniegiem

  Shutterstock

  W czwartek czekają nas i chwile z przejaśnieniami, i chwile z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 8 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia będzie pochmurno, wystąpią jednak przejaśnienia. Od Mazowsza i Ziemi Łódzkiej, przez Śląsk, Małopolskę, Ziemię Świętokrzyską, po Lubelszczyznę i Podkarpacie popada deszcz i deszcz ze śniegiem. W górach zrobi się śnieżnie. Termometry wskażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C w Małopolsce. Wiatr, wiejący z kierunków wschodnich, będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 1000 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia wyniesie 80-90 procent. Najwyższa okaże się w regionach południowych. W całym kraju odczujemy chłód, a pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  DZIEŃ: pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura wzrośnie do 1 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe odnotujemy 1015 hPa.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: niebo pozostanie przeważnie pochmurne. Wystąpią opady deszczu i śniegu. Temperatura wzrośnie do 8 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 981 hPa.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. Odnotujemy temperaturę maksymalną wynoszącą 5 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1000 hPa.

  WARSZAWA

  DZIEŃ: niebo pozostanie pochmurne, pojawią się też przejaśnienia. Wystąpią stopniowo zanikające, niewielkie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Odnotujemy maksymalnie 4 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1000 hPa.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: zachmurzenie zmienne. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 997 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczęło się lato, a wraz z nim wakacje. "Jest bardzo prawdopodobne, że będą c...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami bardzo ciepłe albo nawet gorące dni, ale upalne powietrze z Afryki na...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu znad Białorusi....