Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  w wielu miejscach zaświeci słońce

  16-07-2017 06:33

  Tylko miejscami przelotnie popada

  W wielu regionach będzie pogodnie

  Foto: Carl Wycoff/flickr.com (CC BY 2.0); Film: TVN Meteo

  Tylko miejscami przelotnie popada. Temperatura wyniesie od 20 do 24 stopni. Biomet w dużej części kraju będzie neutralny.

  W ciągu dnia w całym kraju wystąpi zachmurzenie kłębiaste, małe i umiarkowane. Natomiast na zachodzie oraz Pomorzu będzie ono wzrastać. Tam też prognozowane są opady deszczu rzędu 5 l/mkw. Na południowym wschodzie możliwe są słabe opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 20 st. C na Pomorzu Zachodnim, 23 st. C w centrum kraju i 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Warunki biometeorologiczne w większości Polski będą neutralne. Jedynie na zachodzie odczujemy niekorzystny wpływ pogody na nasze samopoczucie. Najmniejszą wilgotność powietrza prognozuje się na Warmii i Mazurach.

  Prognoza pogody dla wybranych miast:

  WARSZAWA

  W ciągu dnia wystąpi zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Termometry wskażą maksymalnie 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z kierunków północno-zachodnich. Barometry około południa wskażą 1007 hPa.

  TRÓJMIASTO

  W pierwszej części dnia wystąpi zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Po południu wzrośnie. Termometry wskażą maksymalnie 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego-zachodu. Barometry wskażą 1020 hPa.

  POZNAŃ

  Dzień zapowiada się pochmurnie. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z zachodu. Barometry około południa wskażą 1010 hPa, bez większych zmian.

  WROCŁAW

  W ciągu dnia będzie pochmurno. Prognozowane jest zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Natomiast po południu wzrośnie do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z zachodu. Barometry około południa wskażą 1007 hPa.

  KRAKÓW

  Synoptycy przewidują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane, które może wzrosnąć do dużego. W ciągu dnia możliwe są słabe opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego-zachodu. Ciśnienie około południa wyniesie 994 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...