Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: w wielu regionach deszczowo, możliwe burze

  15-09-2017 06:50

  Termometry wskażą od 14 do 19 stopni

  W ciągu dnia przelootnie popada i powieje silny wiatr

  Foto: Flickr (CC BY 2.0)/Artis Pupins, Film: TVN Meteo

  Piątek w dużej części Polski zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Na południu kraju możliwe są lokalne burze. Miejscami zza chmur wyjrzy słońce i będzie pogodnie. W całym kraju odczujemy chłód.

  W ciągu dnia północ i południowy wschód kraju będą pochmurne. Okresami spadnie deszcz, 5-15 litrów wody na metr kwadratowy. Na Pomorzu może zagrzmieć. W pozostałych regionach powinno być pogodnie.

  Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Suwalszczyźnie przez 17 st. C w centrum do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z zachodu. Będzie przeważnie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h. W burzach jego prędkość wzrośnie do 80 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie najwyższa na Podhalu oraz na wybrzeżu - przekroczy ona 80 procent. Subiektywne odczucie temperatury - w całym kraju chłód, na północy Polski - wilgotno i wietrznie. Warunki biometeorologiczne okażą się przeważnie neutralne. Na Pomorzu Zachodnim. Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, okaże się umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 998 hPa, wolno rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, okresami popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, przeważnie umiarkowany, okresami będzie dość silny. Jego prędkość w porywach dojdzie o 40-60 km/h. Ciśnienie wolno rośnie, około południa barometry odnotują 1006 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie kłębiaste, umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, powieje umiarkowanie, a okresami dość silnie. W porywach może osiągnąć prędkość do 50 km/h. Ciśnienie wolno rośnie, około południa barometry odnotują 1000 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże. Termometry wskażą maksymalnie 19 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, będzie umiarkowany, okresami dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 50 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 998 hPa, wolno rośnie.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste, okaże się umiarkowane i duże. Może przelotnie popadać deszcz. Termometry odnotują maksymalnie 17 st. C. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, będzie umiarkowany, okresami dość silny. W porywach może osiągnąć prędkość do 50 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 988 hPa, wolno rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...