Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  w wielu regionach popada

  21-04-2017 06:23

  Będzie do 12 stopni

  Piątek będzie deszczowy w dużej części kraju

  Foto: Peter Burgess/flickr.com (CC BY 2.0); Film: TVN Meteo

  W wielu regionach wystąpią opady deszczu. Termometry pokażą od 7 do 12 stopni. W dominującej części kraju odczuwalny będzie chłód.

  W piątek pogodnie będzie na Śląsku, w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Poza tym niebo przykryją chmury. W głąb kraju nadejdą od północy opady deszczu do 1-5 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Suwalszczyźnie, 10 st. C w centrum kraju do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h., na Pomorzu do 70 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza najwyższa będzie w Polsce północnej, gdzie wyniesie ponad 90 procent. W okolicach 90 procent pozostanie większość Polski - część centralna i północno-wschodnia. W większości kraju odczujemy chłód. Na południowym zachodzie poczujemy się komfortowo. Warunki biometeorologiczne korzystne będą jedynie na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku. Pogoda raczej nie wpłynie na samopoczucie w pasie Polski centralnej - od Dolnego Śląska przez Ziemię Łódzką po Lubelszczyznę. W pozostałej części kraju będą niekorzystne warunki biometeorologiczne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Niebo przykryją chmury, miejscami popada. Termometry wskażą maksymalnie 9 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, osiągnie porywy do 60 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1007 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Będzie pochmurno, okresowo popada. Termometry wskażą maksymalnie 10 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, osiągnie porywy do 70 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1015 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pochmurno z okresowymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 10 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, osiągnie porywy do do 60 km/godz. Ciśnienie do południa spadnie do 1011 hPa.

  WROCŁAW

  Będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 12 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, może osiągnąć porywy do 50 km/godz. Ciśnienie około południa wyniesie 1010 hPa.

  KRAKÓW

  Będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 8 st. C. Wiatr, umiarkowany i dość silny, powieje z zachodu. Ciśnienie około południa wyniesie 997 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...