Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: w wielu regionach sypnie śniegiem

  18-01-2019 06:39 Warunki biometeo okażą się zróżnicowane
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: PAP/EPA/MELANIE DUCHENE | Video: tvnmeteo.pl

  W piątek wystąpią przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie trzy stopnie Celsjusza. Miejscami powieje porywisty wiatr, który rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Na piątek synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie z rozpogodzeniami. W północno-zachodnich regionach nie będzie padać. Na pozostałym obszarze Polski możliwe są przelotne opady śniegu do 1-5 centymetrów. Uwaga, drogi mogą być z tego powodu śliskie. Termometry pokażą maksymalnie od zera stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Z zachodu i północnego zachodu powieje umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę.

   

  Warunku biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza synoptycy prognozują dla południowych i wschodnich regionów kraju - przekroczy 80 procent. Na pozostałym obszarze Polski będzie oscylować wokół 70 procent. W całym kraju odczujemy chłód. Na zachodzie i w centrum Polski warunki biometeorologiczne okażą się neutralne, a na wschodzie i południu kraju - niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Synoptycy prognozują duże i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste oraz przelotne opady śniegu do 1-2 centymetrów. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Powieje w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry pokażą 995 hPa.

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Duże i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Możliwe są przelotne opady śniegu do 1-2 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 0 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, z północnego zachodu. Rozpędzi się w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry wskażą 1010 hPa.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże. Możliwe są przelotne opady śniegu do 1 centymetra. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 1 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, powieje z północnego zachodu. Rozpędzi się w porywach do 50 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry wskażą 1004 hPa.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Duże i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Możliwe są przelotne opady śniegu do 1 centymetra. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany, a okresami dość silny, z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry pokażą 1001 hPa.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Duże i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Możliwe są przelotne opady śniegu do 1-2 centymetrów. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry pokażą 987 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...