Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: więcej słońca na południu i zachodzie

  17-08-2014 06:26 Na termometrach 21-24 st. Celsjusza

  Pojawi się więcej słońca

  Fot:shutterstock / Film: TVN Meteo

  Mieszkańcy południa i zachodu będą mogli cieszyć się rozpogodzeniem. Tam powinno pokawić się słońce. Synoptycy prognozują, że strefa opadów utrzyma się jeszcze na północy i na wschodzie Polski. Na termometrach zobaczymy od 21 stopni na wschodzie Polski do 24 st. C na Dolnym Śląsku.

  Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

  W niedzielę rozpogodzi się w na południu, zachodzie, a w kolejnych godzinach także w centrum kraju. Strefa zwiększonego zachmurzenia utrzyma się jeszcze we wschodnich, północno-wschodnich i północnych regionach. Te opady mają być jednak słabe (do 10 l/mkw.) i stopniowo zanikające.

  Poprawy nie zobaczymy na termometrach. We wschodniej Polsce pokażą one tylko 21 st. C. Najwięcej, 24 st. C, odnotuje Dolny Śląsk. Na pozostałych obszarach temperatury wyniosą 22-23 st. C.

  Przeważy niekorzystny biomet

  Wartości na termometrach powinny nam zagwarantować komfort termiczny, ale we znaki może się dać odczucie wilgoci. Na północy i krańcach wschodnich poziom wilgotności względnej powietrza przekroczy 70 proc., w centrum wyniesie 60 proc., a na najbardziej pogodnym południowym wschodzie spadnie poniżej 50 proc.

  Tam, gdzie ma padać, warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. W strefie rozpogodzenia można liczyć na neutralny biomet.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Warszawa

  Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 997 hPa i spada.

  Pogoda Poznań

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1000 hPa i spada.

  Pogoda Trójmiasto

  Rano pogodnie. Po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1008 hPa i spada.

  Pogoda Wrocław

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 998 hPa i spada.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 986 hPa i spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Poznański raport pogodowy
  18:00, zachmurzenie małe, jest pogodnie. Wygląda to znacznie lepiej niż pochmurny, szary poranek. Nie mam danych o temperaturze, ale jestem ciekaw, czy było więcej niż 20 stopni.
  ~macias /2014-08-17 18:07
 • Poznań
  12:00 18 stopni pochmurno z przebłyskami słońca
  ~ala /2014-08-17 12:05

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...