Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: wietrznie,
  a miejscami deszczowo

  08-03-2019 06:19 Termometry pokażą do 15 stopni Celsjusza
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: Flickr (CC BY 2.0)/ Yamal | Video: tvnmeteo.pl

  W dużej części kraju prognozowane są przelotne opady deszczu. Dużym utrudnieniem będzie też porywisty wiatr, który najsilniej powieje nad morzem. Termometry pokażą maksymalnie 15 stopni Celsjusza.

  Piątek na północy, zachodzie i w centrum kraju upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Reszta regionów może liczyć na pogodną aurę. Termometry wskażą od 9 stopni Celsjusza na Pomorzu do 15 stopni na Podkarpaciu. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który może wiać w porywach z prędkością do 40-70 km/h. Na północy porywy okażą się silniejsze, rzędu 60-80 kilometrów na godzinę, a najsilniejsze w strefie brzegowej - do 80-110 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność względna prognozowana jest na północnym zachodzie - przekroczy 90 procent. Będzie zmniejszać się w kierunku południowo-wschodnim. W całym kraju odczujemy chłód i wiatr, a pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, możliwe przejaśnienia, niewykluczone są opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 9 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach powieje z prędkością 60-80 km/h z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1013 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura wyniesie 14 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny południowo-zachodni wiatr, okresami w porywach jego prędkość wyniesie 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe dojdzie do 987 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami, możliwy jest przelotny deszcz. Termometry wskażą 11 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie do 50-70 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe jego wartość wyniesie 1002 hPa.

  WARSZAWA

  Dzień rozpocznie się pogodnie, ale później prognozowany jest stopniowy wzrost zachmurzenia. Pod wieczór mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura osiągnie 12 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie do 40-60 km/h. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą 992 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz. Temperatura wyniesie 12 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 992 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...