Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: wietrznie i deszczowo, do 9 stopni

  16-03-2019 06:07

  Biomet okaże się niekorzystny

  Prognoza pogody na wtorek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W sobotę w wielu regionach Polski może popadać deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie dziewięć stopni Celsjusza. Miejscami powieje silny wiatr, który może rozpędzić się do 80 kilometrów na godzinę.

  Sobota będzie pochmurna. Spodziewane są i przejaśnienia, i przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 kilometrów na godzinę, powieje z zachodu. Do południa na wschodzie i w strefie brzegowej możliwe są porywy osiągające 60-80 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność w całym kraju wyniesie w granicach 90 procent. W całej Polsce odczujemy chłód, a biomet będzie niekorzystny.

  Szczegółowa prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, możliwy jest też przelotny deszcz, ale jest szansa na przejaśnienia. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe barometry pokażą 999 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno, może popadać deszcz, ale nie zabraknie rozpogodzeń. Temperatura osiągnie 7 st. C. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, rano rozpędzi się do 60-80 km/h, a w ciągu dnia do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 978 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno, może popadać, choć możliwe są też chwile ze słońcem. Temperatura wyniesie 7 st. C. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami w porywach powieje z prędkością 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe barometry pokażą 995 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno, popada słaby deszcz, jest jednak szansa na rozpogodzenia. Temperatura wzrośnie do 7 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny zachodni wiatr, rano w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h, w ciągu dnia do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 989 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie do 9 st. C. Synoptycy prognozują umiarkowany i dość silny wiatr, wiejący okresami z prędkością osiągającą 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 993 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju przez dłuższy czas ma płynąć zimne powietrze z północy....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu Igor znad środkowego...