Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: wszędzie deszcz
  i deszcz ze śniegiem

  14-03-2018 06:33

  Odczujemy ochłodzenie

  Zapowiada się deszczowa środa

  Adrianna Calvo/Pexels

  W środę opady możliwe są w całej Polsce. Już dziś poczujemy napływ chłodniejszego powietrza. W najcieplejszym miejscu termometry maksymalnie wskażą 12 stopni Celsjusza. Aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem rozległego układu niżowego znad północno-zachodniej Rosji. Z północnego zachodu zaczyna napływać chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

  W dzień do 12 stopni

  Zachmurzenie utrzyma się również w dzień. Okresami popada deszcz - do 1-4 l/mkw. Na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach i Warmii wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie od 3 st. C na Wybrzeżu, przez 8 st. C w centrum, do 12 st. C na Podkarpaciu. Zachodni i północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie wysoka, na przeważającym obszarze kraju oscylująca wokół 90 procent. Na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim oraz w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego odczujemy chłód, a w pozostałych regionach - komfort termiczny. Pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie. I to w całym kraju.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie okaże się duże z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 9 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie rośnie, około południa odnotujemy 993 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie duże. Okresami wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1008 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie duże. Okresami wystąpią opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, około południa odnotujemy 998 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Chwilami popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, około południa odnotujemy 994 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie okaże się duże, ale pojawią się przejaśnienia. Okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 8 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 981 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Objęła nas zewsząd fala upałów. "Polska ledwie dyszy z gorąca, panują warunki at...

Tomasz Wasilewski

alt

Jeszcze przez kilka dni prawie wszędzie możemy spodziewać się gorącej pogody, al...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie po wpływem wyżu znad Białorusi....