Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  wszędzie popada, lecz będzie cieplej

  27-06-2018 06:28 Może zagrzmieć, temperatura do 26 st. C
  Prognoza pogody na dziś Foto: Shuterstock | Video: TVN24

  Strefa opadów przelotnych rozciągnie się nad niemal całą Polską. Lokalnie może zagrzmieć. Najwyższą temperaturę odnotujemy na Suwalszczyźnie - wzrośnie do 26 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia pogodnie będzie tylko na krańcach zachodnich. W pozostałych regionach popada słaby deszcz, może też zagrzmieć. Podczas burz prognozuje się opady do 10 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Termometry wskażą maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, przez 24 st. C w centrum do 26 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny (okresami do 60 km/h), ze wschodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie rosła ze wschodu na zachód, maksymalnie przekraczając 90 procent. W całym kraju odczujemy ciepło, a pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz i burza (do 10 l/mkw. deszczu, porywy wiatru do 70 km/h). Temperatura dojdzie do 25 st. C. Umiarkowany i dość silny, północno-wschodni wiatr okresami osiągnie prędkość w porywach do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1027 Pa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 22 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północnego wschodu, okresami z prędkością w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 987 hPa.

  POZNAŃ

   

  Przelotny deszcz i burza (do 10 l/mkw. deszczu, porywy wiatru do 70 km/h). Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, północno-wschodni. Okresami powieje do 60 km/h. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 1012 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie będzie zmienne, okresami popada słaby deszcz. Temperatura dojdzie do 25 st. C. Północno-wschodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1010 hPa.

  WROCŁAW

  Popada przelotny deszcz i zagrzmi (do 10 l/mkw. deszczu, porywy wiatru do 70 km/h). Temperatura dojdzie do 21 st. C.Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północnego wschodu, okresami w porywach do 60 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1006 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...