Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: zachmurzenie, deszcz i lokalnie 12 stopni

  19-10-2018 06:41

  Biomet okaże się neutralny

  Prognoza na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video:  

  W całym kraju będzie pochmurno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 stopni Celsjusza.

  Piątek zapowiada się pochmurno. Mgły utrzymają się miejscami do południa. Słaby deszcz popada lokalnie od Podlasia, przez Mazowsze, po Śląsk. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Powieje z północy słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie wzrośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1009 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Synoptycy prognozują wysoką wilgotność powietrza. Na północy i południu kraju wilgotność będzie oscylować poniżej 80 procent. Będzie rosła w kierunku środkowej części Polski. W pasie centralnym przekroczy 90 procent. Na północy i na zachodzie kraju odczujemy zimno, a chłód na południu i wschodzie. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast kraju

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie zmienne. Na termometrach maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany z kierunku północnego. Ciśnienie wrośnie, w Gdańsku w południe osiągnie 1025 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie zmienne. Temperatura nie przekroczy 17 stopni Celsjusza. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie będzie rosło, w południe na barometrach zaobserwujemy 991 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura nie przekroczy 15 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Powieje z północy. Ciśnienie wzrośnie, w południe barometry wskażą 1014 hPa.

  WARSZAWA

  Na ogół pochmurno. Chwilami popada słaby deszcz. Temperatura nie przekroczy 17 stopni Celsjusza. Powieje z północy słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie wzrośnie, w południe osiągnie 1009 hPa.

  WROCŁAW

  Na ogół pochmurno. Chwilami popada słaby deszcz. Na termometrach zobaczymy  maksymalnie 16 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Powieje z północy. Ciśnienie w południe osiągnie 1009 hPa i będzie rosło.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....