Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: zagrzmi na wschodzie kraju. Możliwe gradobicie

  12-08-2017 06:26

  Wschód wciąż upalny

  Burzom może towarzyszyć grad

  Emilio Küffer/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

  W sobotę w Polsce na wschodzie i południowym wschodzie pojawią się burze. Jedynie na zachodzie będzie pogodniej.

  Sobota zacznie się przelotnymi opadami deszczu w pasie od Zatoki Gdańskiej, przez centrum, po Śląsk i Małopolskę. Tam też może zagrzmieć. Najbardziej gwałtowne zjawiska prognozowane są dla Podlasia, Suwalszczyzny, Podkarpacia. W burzach może spaść do 10-20 l/mkw. wody, a porywy wiatru osiągną prędkość do 80 km/h. Przelotnych opadów można spodziewać się również na północy i w centrum. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej, przez 22 na Pomorzu i Kujawach, 25 na Mazurach i Warmii, 27 na Mazowszu, po 33 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami będzie silniejszy, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry w Warszawie pokażą 998 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie wysoka, szczególnie na wschodzie kraju - od 80 do 90 procent. Na zachodzie spadnie poniżej 70 proc. Subiektywne odczucie termiczne w zachodniej połowie kraju okaże się komfortowe, gorące w pasie od Warmii przez Mazowsze po Śląsk i Małopolskę, a na wschodzie upalne. W całym kraju pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  DZIEŃ: Prognozowany jest przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe na batometrach zobaczymy 1009 hPa.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: Wystąpi przelotny deszcz, pojawią się burze z opadem rzędu 10-20 l/mkw. wody i porywami wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Południowo-zachodnie wiatr będzie słaby lub umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 983 hPa.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: Pogodnie. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 21 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby lub umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1002 hPa.

  WARSZAWA

  DZIEŃ: Wystąpią przelotne opady deszczu i burze z 10-20 l/mkw. wody i wiatrem o prędkości do 80 km/h. Po południu przejaśni się. Termometry wskażą maksymalnie 27 st. C. Południowo-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany, okresami będzie silniejszy. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 998 hPa.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: Będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1000 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Po kapryśnym lecie i mokrej jesieni czeka nas zmienna i śnieżna zima. Brytyjczyc...

Tomasz Wasilewski

alt

Nad Bałtykiem przesuwa się niż, za którym do Polski wtargnie zimno....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Reinhard znad Morza Norweskiego....