Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  zimna Zośka z deszczem, lokalnie burze

  15-05-2019 06:19 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: Vlastimil Koutecký/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Przypadająca na dziś zimna Zośka przyniesie pochmurną i deszczową aurę. W niektórych regionach może zagrzmieć. Termometry pokażą maksymalnie 21 stopni Celsjusza.

  Na środę przypada zimna Zośka, czyli ostatni dzień tak zwanych zimnych ogrodników. Zapowiada się pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Pojawią się opady deszczu do 10 litrów na metr kwadratowy. Po południu na wschodnich krańcach Polski możliwe są burze, w trakcie których może spaść do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych wiatr rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 21 st. C na Podkarpaciu. Północno-wschodni wiatr okaże się umiarkowany. Okresami powieje w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spadnie, w południe odnotujemy 1009 hektopaskali.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W całym kraju synoptycy prognozują bardzo wysoką wilgotność powietrza - powyżej 90 procent. W przeważającej części Polski odczujemy chłód, a jedynie na wschodnich obszarach kraju - komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno. Synoptycy prognozują opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Umiarkowany i północno-wschodni wiatr powieje okresami w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spadnie, w Gdańsku w południe na barometrach zobaczymy 1025 hPa.

  KRAKÓW

  Synoptycy prognozują duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna nie przekroczy 17 st. C. Z północnego wschodu powieje umiarkowany wiatr, okresami w porywach osiągnie 60 km/h. Ciśnienie spadnie, w południe barometry pokażą 983 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno i deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Północno-wschodni wiatr powieje umiarkowanie. Okresami rozpędzi się w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spadnie, w południe wyniesie 1011 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami. Synoptycy prognozują słaby i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna dojdzie do 16 st. C. Umiarkowany wiatr powieje okresami w porywach do 60 km/h, z północnego wschodu. Ciśnienie spadnie, w południe odnotujemy 1004 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno. Synoptycy prognozują opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 12 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami rozpędzi się w porywach do 60 km/h. Wiać będzie z północnego wschodu. Ciśnienie spadnie, w południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • anomalie pogody?
  Ciekawe, że pomimo długofalowych zmian klimatu i lokalnych zmian pogody, tzw ogrodnicy i zimna Zośka zawsze się sprawdzają z dokładnością jednego dnia. Niezależnie od tego, czy w innych okresach było wyjątkowo zimno, czy niespodziewanie gorąco.
  Ciekawe, jakie zjawiska pogodowe występują z taka regularnością?
  zelalem /2019-05-15 08:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...