Informacje

 • Prognoza pogody na dzisiaj:
  będzie bardzo ciepło i burzowo

  28-06-2017 06:24

  Termometry wskażą nawet 34 stopnie

  W ciągu dnia będzie burzowo i ciepło

  Flickr (CC BY 2.0) / Just Me

  W środę nie zapomnijmy o parasolu. W większości regionów popada, wystąpią burze, które zapewnią przynajmniej chwilę odpoczynku od wysokich temperatur.

  W Polsce zachmurzenie będzie zmienne, wystąpią przelotne opady i - miejscami - burze. Podczas tych wyładowań atmosferycznych może spaść nawet 30-40 litrów deszczu na metr kwadratowy.

  W Suwałkach temperatura sięgnie 24 stopni Celsjusza, na Podkarpaciu do 34 st. C. Wysokie temperatury zawdzięczamy zwrotnikowym, gorącym masom powietrza. Powieje południowo-wschodni wiatr, i to dość silny, o prędkości od 40 do 60 kilometrów na godzinę. W porównaniu z ostatnimi dniami ciśnienie spadnie do 992 hektopaskali.

  Prognoza biometeorologiczna

  Wilgotność powietrza na północy i na zachodzie będzie bardzo wysoka, bo powyżej 90 proc. Na południowym wschodzie będzie nieco niższa, po do 80 proc. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne: o ile w północnej części Polski będzie po prostu bardzo ciepło, to centralną i południową Polskę będą nękać upały, skwar i parne powietrze.

  Prognoza pogody dla pięciu wybranych miast:

  Trójmiasto

  Mieszkańcy Trójmiasta mogą spodziewać się porywistego wiatru z południowego wschodu: osiągnie on prędkość nawet 60 kilometrów na godzinę. Może popadać, istnieje zagrożenie burzą: można spodziewać się od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy deszczu. Ciśnienie spadnie: w Gdańsku do 1007 hPa w południe.

  Kraków

  Mieszkańcy Krakowa mogą spodziewać się przelotnego deszczu i burz - od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy przy prędkości wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Powieje dość silny wiatr z południowego wschodu, osiągnie prędkość do 60 km/h. Ciśnienie spadnie, w południe osiągnie 975 hPa.

  Poznań

  Również pojawią się przelotne deszcze oraz burza o podobnych parametrach: jednakowymi opadami deszczu i prędkością wiatru. Temperatura maksymalna tego dnia wyniesie do 31 st. C. Południowo-wschodni wiatr przybierze na sile: do 60 km/h. Ciśnienie spadnie, w południe wyniesie 990 hPa.

  Warszawa

  Zachmurzenie będzie zmienne, przelotnie popada i wystąpią burze - opady deszczu wyniosą od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy, a prędkość wiatru osiągnie nawet 80 kilometrów na godzinę. Temperatura, której mogą spodziewać się Warszawiacy, nie przekroczy 31 stopni Celsjusza. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego wschodu: jego prędkość wyniesie nawet 60 km/h. Ciśnienie spadnie do 992 hPa w południe.

  Wrocław

  Będzie zdecydowanie wietrzniej: prędkość południowo-wschodniego wiatru osiągnie do 60 km/h. Ponadto, Wrocławianie muszą uważać na przelotne deszcze i burze - opady deszczu będą wahać się między 10 a 30 litrów na metr kwadratowy, a wiatr przyspieszy nawet do 80 km/h. Ciśnienie spadnie, w południe osiągnie 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Objęła nas zewsząd fala upałów. "Polska ledwie dyszy z gorąca, panują warunki at...

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki w sierpniu jeszcze nie raz odwiedzi Polskę....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie po wpływem wyżu znad Białorusi....