Informacje

  • Prognoza pogody na dzisiaj: miejscami deszcz i silny wiatr. W górach śnieg

    25-11-2017 06:41

    Termometry wskażą od 8 do 14 stopni

    Prognoza pogody na niedzielę TVN Meteo

    W sobotę pogoda podzieli Polskę na pół. W północno-zachodniej części kraju wystąpią opady deszczu, natomiast w pozostałych regionach powieje silny wiatr. Biomet niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

    W sobotę w województwach północnych i zachodnich będzie pochmurno i wystąpią dość intensywne opady deszczu - do 15 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach wystąpią przejaśnienia i na ogół nie wystąpią tam opady. Pod wieczór w górach posypie śnieg. Temperatura osiągnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, przeważnie południowo-wschodni. We wschodniej części kraju możliwe są porywy do 40-70 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 995 hPa.

    Warunki biometeorologiczne

    W wielu regionach wilgotność powietrza okaże się bardzo wysoka. Wilgotność ponad 90 procent wystąpi w województwach północnych, zachodnich i południowo-zachodnich. W pasie od Opolszczyzny i Śląska po granicę Podlasia i Lubelszczyzny wilgotność wyniesie od 80 do 90 proc. Najniższa wilgotność, poniżej 80 proc., wystąpi na południowym wschodzie kraju. W północnej i północno-zachodniej części Polski odczuwalny będzie chłód. W pozostałych regionach będzie komfortowo. W wielu regionach Polski warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne. Neutralny biomet wystąpi w pasie od Opolszczyzny, przez Ziemię Łódzką i Mazowsze, po część Podlasia oraz południowy wschód.

    Prognoza pogody dla wybranych miast

    TRÓJMIASTO

    Pochmurno i opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe 1005 hPa.

    KRAKÓW

    Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 980 hPa.

    POZNAŃ

    Pochmurno i deszcz. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 994 hPa.

    WARSZAWA

    Pochmurno z przejaśnieniami. Pod wieczór możliwy słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 995 hPa.

    WROCŁAW

    Pochmurno i opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Po kapryśnym lecie i mokrej jesieni czeka nas zmienna i śnieżna zima. Brytyjczyc...

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia czeka nas wręcz wiosenna temperatura....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem głębokiego niżu Zubin znad Szetlandów....