Informacje

 • Prognoza pogody na dzisiaj: miejscami deszcz i silny wiatr. W górach śnieg

  25-11-2017 06:41

  Termometry wskażą od 8 do 14 stopni

  Miejscami popada deszcz

  Foto:Flickr (CC BY 2.0)/Chris Burke, Film: TVN Meteo

  W sobotę pogoda podzieli Polskę na pół. W północno-zachodniej części kraju wystąpią opady deszczu, natomiast w pozostałych regionach powieje silny wiatr. Biomet niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  W sobotę w województwach północnych i zachodnich będzie pochmurno i wystąpią dość intensywne opady deszczu - do 15 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach wystąpią przejaśnienia i na ogół nie wystąpią tam opady. Pod wieczór w górach posypie śnieg. Temperatura osiągnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, przeważnie południowo-wschodni. We wschodniej części kraju możliwe są porywy do 40-70 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 995 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  W wielu regionach wilgotność powietrza okaże się bardzo wysoka. Wilgotność ponad 90 procent wystąpi w województwach północnych, zachodnich i południowo-zachodnich. W pasie od Opolszczyzny i Śląska po granicę Podlasia i Lubelszczyzny wilgotność wyniesie od 80 do 90 proc. Najniższa wilgotność, poniżej 80 proc., wystąpi na południowym wschodzie kraju. W północnej i północno-zachodniej części Polski odczuwalny będzie chłód. W pozostałych regionach będzie komfortowo. W wielu regionach Polski warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne. Neutralny biomet wystąpi w pasie od Opolszczyzny, przez Ziemię Łódzką i Mazowsze, po część Podlasia oraz południowy wschód.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno i opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe 1005 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 980 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno i deszcz. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 994 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami. Pod wieczór możliwy słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 995 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno i opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Kwietniowe lato ma się ku końcowi. Przed nami pogorszenie pogody i spadek temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego znad Skandy...