Informacje

 • Prognoza pogody na dzisiaj: poniedziałek zwiastunem zimy. Chłód i deszcz ze śniegiem

  13-11-2017 06:40

  Biomet przeważnie neutralny

  Spadnie deszcz ze śniegiem

  Foto: Shutterstock; Film: TVN Meteo

  W dzień spodziewamy się deszczu, ale także deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 8 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia na wschodzie, południu i w centrum należy spodziewać się zacinającego deszczu i deszczu ze śniegiem - spadnie do 5, a nawet 10 litrów na metr kwadratowy. W Karpatach opady śniegu wyniosą od 5 do 10 centymetrów. Na Pomorzu i zachodzie kraju odnotujemy przelotne opady.

  Temperatura nie przekroczy 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 4 stopni Celsjusza w centrum kraju oraz 8 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany wiatr północny i północno-wschodni, który okresami okaże się silniejszy.

  Warunki biometeo

  W całym kraju wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka. Na południowym wschodzie przekroczy 90 procent, na przeciwległym krańcu Polski spadnie nieznacznie poniżej 80 procent. Z powodu niskiej temperatury, wietrzności i wysokiej wilgotności odczujemy nieprzyjemny chłód. Tam, gdzie wilgotność będzie najwyższa - na wschodzie i południowym wschodzie - warunki będą niekorzystne. W pozostałych regionach okażą się co najwyżej neutralne.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą do 5 stopni Celsjusza, powieje też słaby i umiarkowany wiatr północny, który momentami okaże się gwałtowniejszy. Ciśnienie około południa wyniesie 992 hPa, po czym wzrośnie.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, przelotne opady deszczu. Termometry wskażą  do 7 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy. Barometry wskażą 1008 hPa, po czym wzrośnie.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Termometry wskażą do 5 stopni Celsjusza. Z północy zawieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami okaże się dość silny. Około południa ciśnienie wyniesie 998 hPa, po czym wzrośnie.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Słupki termometrów wskażą co najwyżej 5 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr północno-zachodni, który okresami okaże się dość silny. Około południa ciśnienie wyniesie 995 hPa, po czym wzrośnie.

  KRAKÓW

  Pochmurno, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 6 stopni Celsjusza. Wiatr północny okaże się słaby i umiarkowany, choć okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 978 hPa, po czym wzrośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Ochłodzenie, które dopiero się zaczęło, wkrótce może być jeszcze silniejsze....

Wojciech Raczyński

alt

Za frontem napłynie do nas chłodne i wilgotne powietrze....