Informacje

 • Prognoza pogody na dzisiaj: w większości kraju słońce, jednak lokalnie popada

  19-10-2017 06:39

  Odczujemy komfort terimczny

  Dzień będzie w większości pogodny

  Foto: Chris Sorge/flickr (CC BY-SA 2.0); Film: TVN Meteo

  Dzień zapowiada się przeważnie pogodnie i dość ciepło. Biomet w większości regionów będzie korzystny.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżami znad Bałkanów i Skandynawii. Z południa napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

  Na północy kraju pojawi się więcej chmur, a na Wybrzeżu możliwe będą niewielkie opady deszczu. W pozostałych regionach dzień zapowiada się pogodnie.

  Termometry pokażą od 14 st. C na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Śląsku i Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków wschodnich, choć na zachodzie będzie północno-zachodni.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza osiągnie od 70 do 80 procent prawie w całym kraju. Na południu i południowym wschodzie będzie najniższa, najwyższa zaś - na północnym wschodzie. Prawie w całym kraju odczuwalny będzie komfort termiczny. Jedynie na północy będzie chłodno. Biomet okaże się korzystny w przeważającej części kraju. Na północy warunki biometeorologiczne przejdą w neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie wyniesie około południa 1003 hPa, lekko waha się.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa wyniesie 1018 hPa, lekko będzie się wahać.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa osiągnie 1005 hPa, będzie lekko się wahać.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa osiągnie 1000 hPa, lekko będzie się wahać.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa osiągnie 987 hPa, lekko będzie się wahać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni Polska znalazła się w silnym strumieniu ciepła, które płynie do nas...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu wyżu znad południowej Norwegii, tylko na południu kraju po...