Informacje

 • Prognoza pogody na dzisiaj: zagrzmi i spadnie ulewny deszcz

  20-06-2017 06:30

  W ciągu dnia będzie gorąco i duszno

  Po południu nadejdzie front burzowy

  Foto: Shutterstck, film: TVN Meteo

  Z północy do Polski napływa zimne powietrze. Dzień zapowiada się bardzo pogodnie. Jednak czekają nas burze, kiedy zimny front zetknie się z gorącym powietrzem.

  We wtorek będą rozwijać się chmury burzowe - to wynik zetknięcia ciepłego powietrza z nieco chłodniejszym, nadchodzącym frontem atmosferycznym. Opad deszczu może dochodzić do 30 l/mkw. Na termometrach Polski południowej zagości bardzo wysoka temperatura. W Rzeszowie, Wrocławiu i Krakowie odnotujemy 30 st. C. W Katowicach, Łodzi Lublinie i Zielonej Górze będzie 29 stopni. Najchłodniejsza okaże się północ kraju - w Szczecinie, Trójmieście i na Suwalszczyźnie słupki rtęci pokażą 24 st. C, zaś w Olsztynie - 23. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny, o prędkości dochodzącej do 90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Po przejściu frontu zrobi się wilgotno i bardzo deszczowo. Wilgotność względna najwyższa będzie na północy, na Ziemi Łódzkiej i Mazowszu, gdzie przekroczy 80 procent, najniższa zaś na południowym wschodzie. Na północy kraju odczujemy ciepło. W centrum będzie nam parno zaś na południu kraju poczujemy gorąco. Wszystko to spowoduje, że warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże. Okresami może popadać - do 10-30 l/mkw. Możliwe są burze. Słupki rtęci podskoczą do 28 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach może osiągnąć prędkość do 90 km/godz. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 999 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże. Okresami spadnie deszcz do 10-20 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie 24 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1011 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże. Okresami prognozuje się opady deszczu do 10-30 l/mkw. Możliwe są burze. Termometry wskażą maksymalnie 27 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach jego prędkość dojdzie do do 90 km/godz. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Okresami spadnie deszcz do 10-30 l/mkw. Mogą wystąpić burze. Termometry wskażą maksymalnie 30 st. C. Wiatr z

  kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach osiągnie prędkość do 90 km/godz. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 999 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, po południu duże. Okresami opady deszczu o natężeniu do 10-30 l/mkw. Możliwe są burze. Słupki rtęci podskoczą do 30 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach o prędkości do 90 km/godz. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 988 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Gdzie te burze!
  Okolice Poznania przez cały dzień słoneczko i gdzie te niby burze?
  ~Siara /2017-06-20 16:22
 • Burze
  Jakie burze na radarze nic nie ma i nie widac co za bzdury
  ~tik tak /2017-06-20 10:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Po kapryśnym lecie i mokrej jesieni czeka nas zmienna i śnieżna zima. Brytyjczyc...

Tomasz Wasilewski

alt

W weekend wszyscy odczuliśmy podmuch zimna z północy. Taką chłodną dla nas cyrku...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia, tyl...