Informacje
 • Prognoza pogody na dzisiaj:
  zobaczymy słońce, poczujemy ciepło

  29-07-2017 06:31 Termometry pokażą do 28 stopni

  W sobotę w wielu regionach będzie słonecznie

  Foto: Stefans02/flickr.com (CC BY 2.0); film: TVN Meteo

  Sobota zapowiada się pogodnie. Jedynie na północy może przelotnie popadać. Temperatura wyniesie od 21 do 28 stopni. Biomet okaże się korzystny.

  W całym kraju będzie na ogół słonecznie. Miejscami może się zachmurzyć, a na północy możliwe są lokalne słabe, krótkotrwałe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Pomorzu Gdańskim, przez 23-25 w centrum po 27 na Górnym i 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zachodnich. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach w Warszawie zobaczymy 1002 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w centralnej, południowej i wschodniej części Polski wyniesie około 60 procent lub mniej, natomiast najwyższa będzie na północnym zachodzie - powyżej 80 proc. W całej Polsce odczujemy ciepło. Pogoda wpłynie na nasze samopoczucie korzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1015 hPa.

  KRAKÓW

  Będzie słonecznie. Słupki rtęci podskoczą do 27 st. C. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 987 hPa.

  POZNAŃ

  Na ogół będzie słonecznie. Termometry wskażą maksymalnie 25 st. C. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1004 hPa.

  WARSZAWA

  Na ogół będzie słonecznie. Termometry wskażą maksymalnie 24 st. C.  Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Na ogół będzie słonecznie. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1002 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...