Informacje
 • Prognoza pogody na majówkę: wyjątkowo burzowy i ulewny 3 maja

  01-05-2013 12:42 Kolejne szczegóły prognozy pogody na majówkę

  Prognoza pogody na majówkę (emisja: wtorek wieczorem)

  Fot.: Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Ostrzegamy przed wyjątkowo niebezpiecznym piątkiem 3 maja. Na ten dzień synoptycy zapowiadają gwałtowne burze, podczas których może spaść do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy.

  Pierwszy dzień maja, dla wielu z nas będący także pierwszym dniem długiego weekendu, większości Polaków powinien upłynąć pod znakiem spokojnej pogody. Przez odchodzący front atmosferyczny na południowym wschodzie może jednak popadać, a nawet zagrzmieć. Mieszkańcy południowo wschodniej części kraju powinni być przygotowani na to, że w burzach opady będą intensywne. Przydadzą się parasole.

  W środę nie powinniśmy, już wszyscy bez wyjątku, rozstawać się z lekką kurtką. Termometry pokażą niezbyt wysokie wartości. Maksymalnie 13 st. C będzie w Trójmieście, a o jeden stopień więcej podskoczą słupki rtęci w Suwałkach i w Lublinie. Najcieplejszy okaże się Wrocław, gdzie temperatura i tak wyniesie tylko 18 st. C.

  Czwartek pogodny

  W czwartek utrzyma się podział na pogodny zachód i północ oraz pochmurną pozostałą część kraju. W centrum mogą pojawić się przelotne deszcze, a na południu także burze z porywistym wiatrem do 70-80 km/h i sumą opadów od 10 do 15 l/mkw. Temperatura lekko wzrośnie i wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, do 25 st. C na Podkarpaciu.

  Niebezpieczny piątek

  W piątek, niestety, aura się pogorszy. - Burze pojawią się także w centrum kraju - mówił na antenie TVN24 prezenter pogody Maciej Dolega. - Podczas burz może wiać z prędkością 90 km/h i intensywnie padać. Spadnie nawet do 30 l/mkw. - ostrzegał.

  Jeśli chodzi o temperaturę, to ponownie najcieplejsza będzie Rzeszowszczyzna z 22 st. C. Im dalej na północ, tym chłodniej. Tylko 11 st. C odnotujemy na Suwalszczyźnie.

  Niedzielne uspokojenie aury

  W sobotę burze z nami pozostaną, ale powinny być łagodniejsze. Zagrzmi w całym kraju z wyjątkiem północnego-wschodu. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 do 21 st. C. Spokojniej będzie w niedzielę. Przelotne opady deszczu synoptycy przewidują tylko w centrum i na północnym wschodzie. Na burze się nie zapowiada. Na termometrach zobaczymy 16-20 st. C.

  WIĘCEJ PROGNOZ NA MAJÓWKĘ I NIE TYLKO W PROGNOZACH "METEO NEWS"

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • kiedy deszcz??
  czy tvn mowi o calej polsce czy tylko w warszawie??w powiecie złotowskim nie padało porzadnie od kilkumastu dniach..w przyrodzie jest potrzebny deszcz..mialo padac w poniedziałek a tu niccc.......szkoda gadac..
  ~luki /2013-05-01 21:03
 • Niesamowite
  Ktoś Wam popsuł wam prognozę hi hi hi
  ~pipi /2013-05-01 14:54
 • 2 maj
  Niestety dla południa kraju pogoda jutro okaże się też brzydka. Przewidywane opady podczas burz do 25 l/m2. Poprawa w Piątek, ale też z opadami. Jutro od 12 wkroczy strefa z przelotnymi opadami deszczu i silnymi burzami (apogeum pierwsza część nocy 2/3 maj). Nie będzie ciekawie, w górach strefa już pojawi się jutro rano.
  ~intel /2013-05-01 14:39
 • Ręce opadają
  Jak Wam sie nie sprawdza AKTUALNA sytuacja pogodowa to wypada tylko pogratulować. Gdzie te burze z co są na mapce!?! Gdzie to słońce!?!
  ~piotrek /2013-05-01 14:03
 • kłamcy
  Może korzystajcie z wojskowych stacji pogody. Zepsuliście cały wekeend.
  ~prognoza /2013-05-01 12:25

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

Pogodę w kraju kształtuje wyż Tatjana....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...