Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: burze. Może spaść grad

  30-04-2016 17:16 Termometry wskażą nawet powyżej 20 st. C

  Kolenje dni przyniosą deszcze i burze

  Flick (CC BY 2.0) / Anita Ritenour

  Długi weekend upłynie nam pod znakiem burz. Nad całą Polską przez większość dni utrzyma się pochmurna aura. Nadchodzi jednak ocieplenie. We wtorek termometry na Podkarpaciu wskażą 21 st. C.

  Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem znad północno-zachodniej Rosji - informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton- Pyziołek. Dodaje, że nad wschodnią i południowo-wschodnią częścią kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Włoch.

  Miłe akcenty długiego weekendu zapewnić nam może cieplejsze powietrze, płynące do Polski z południowego wschodu.

  Pochmurno na start

  W niedzielę pochmurna aura się utrzyma. Dodatkowo wystąpić mogą burze, które towarzyszyć nam będą przez kilka kolejnych dni. Opady deszczu do 15 l/mkw. spodziewane są na Podkarpaciu. Wiać będzie z kierunku północno wschodniego słabo i umiarkowanie. Podczas burz podmuch będzie jednak silniejszy, nawet do 80 km/h. W pozostałej części kraju może być pogodniej. Najcieplejszych chwil doświadczą Polacy przebywające na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

  Uwaga: grad

  W poniedziałek opady deszczu, do 20 l/mkw., wystąpić mają  na wschodzie, południowym wschodzie i południu, tam również cały dzień będzie pochmurny. Po południu mogą pojawić się burze z gradem.

  Na zakończenie długiego weekendu, we wtorek, aura się polepszy. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, tam termometry wskażą temperaturę powyżej 20 st. C.

  Pogodniej w niewielu miejscach

  W środę opady, również burzowe, powrócą. W centrum kraju wystąpią wyładowania z opadami do 20 l/mkw. Temperatura maksymalna na Pomorzu wyniesie 15 st. C, najcieplej będzie w okolicach Rzeszowa, tam temperatura dojdzie do 19 st. C.

  W czwartek rozpogodzenie ma wystąpić na północnym zachodzie kraju. Południowa Polska wciąż zagrożona będzie burzami z opadami do 20 l/mkw. Temperatura maksymalna tego dnia będzie się wahać od 15 st. C na Podlasiu do 18 st. C na Podkarpaciu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami jeszcze kilka dni chłodnego lata, a potem duże ocieplenie....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie w zasięgu niżu Rico znad Rosji....