Informacje

 • Prognoza pogody na pięć dni: deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz

  25-07-2017 16:16

  Pojawią się też burze

  W najbliższych dniach spodziewamy się codziennych opadów deszczu

  Shutterstock, Ventusky

  Tych, którym tęskno za słonecznym latem, pogoda nie przestanie rozczarowywać. O ile prognozowana temperatura będzie przekraczać 20 stopni, o tyle codziennie spodziewamy się deszczu.

  W środę na zachodzie będzie padać, a na północnym wschodzie mogą pojawić się burze. Poza tym powinno być pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Pomorzu do 24 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje dość silny wiatr, a tam, gdzie zagrzmi, jego prędkość dojdzie do nawet 80km/h.

  Przelotny deszcz na wschodzie

  Na czwartek prognozowane są przelotne opady deszczu. Na wschód od linii Wisły może zagrzmieć, a nawet spaść grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Pomorzu do 24 st. C na wschodzie. Wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu. Będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jednak w burzach osiągnie prędkość do 90 km/h.

  Burze z lokalnym gradem

  W piątek będzie przelotnie padać, możliwe są również burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Pomorzu do 25 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr, zazwyczaj słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

  Deszcz tylko na północy

  W sobotę w przeważającej części kraju powinno być pogodnie, jedynie na północy będzie przelotnie padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Podkarpacie z burzami

  W niedzielę na północy i wschodzie przelotnie popada. Na Podkarpaciu może zagrzmieć. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr w porywach burzowych osiągnie prędkość do 80 km/h, poza tym powieje słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...