Informacje

 • Prognoza pogody na pięć dni: mokro i pochmurno. Lecz dość ciepło

  19-02-2016 17:30

  Termometry wskażą do 14 st. C

  W najbliższych dniach przydadzą się parasole

  Fot.: Shutterstock, film: TVN Meteo

  W najbliższym czasie przydadzą nam się parasole i kalosze. Dni będą dosyć ciepłe, ale pochmurne. W wielu regionach pojawią się opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem.

  Sobota będzie pochmurna z nielicznymi przejaśnieniami. Na wschodzie kraju pojawi się słaby zanikający śnieg, a na zachodzie pokropi deszcz. Termometry wskażą od 1 st. C na Warmii do 7 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, na zachodzie osiągający porywy do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa.

  Pochmurna niedziela

  Niedziela także będzie pochmurna. W wielu miejscach spadnie deszcz, a na Podlasiu także deszcz ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 7 st. C na Podlasiu do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach do 40-60 km/h.

  Mokry poniedziałek

  W poniedziałek deszczowa aura się utrzyma. W całym kraju będzie też pochmurno. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 7 st. C na Pomorzu do 14 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, okresami osiągający porywy do 40-60 km/h.

  Deszcz ze śniegiem we wtorek

  We wtorek oprócz opadów deszczu pojawi się także deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, okresami osiągający prędkość do 40-60 km/h.

  Przejaśnienia w środę

  W środę pochmurna aura będzie się utrzymywać, ale pojawią się także przejaśnienia. Na północy i w centrum kraju prognozowane są opady deszczu. Temperatura wyniesie od 2 st. C na Podlasiu do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...