Informacje

 • Prognoza pogody na pięć dni:
  po jesiennej słocie wróci do nas zima

  05-12-2017 17:19

  Temperatura spadnie do zera

  Pogoda na pięć dni

  Visualhunt (CC BY-SA 1.0), Ventusky

  Najbliższe dni zapowiadają się bardzo jesiennie - będzie mocniej wiało, a w wielu regionach popada deszcz. Jednak już od soboty pogoda się zmieni. Temperatura spadnie, wróci do nas także śnieg.

  Polska pozostanie pod wpływem układów niżowych z centrami nad Rosją i Północnym Atlantykiem. Nad krajem zalega front atmosferyczny, za którym napływa z południowego zachodu ciepłe i wilgotne powietrze polarne.

  W środę zachmurzenie okaże się duże, okresami spadnie do 5, a nawet 10 litrów na metr kwadratowy deszczu, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu również deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie nawet 4 stopnie Celsjusza na wschodzie i południu, 6 stopnie Celsjusza w centrum kraju oraz do 8 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Powieje wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h na Wybrzeżu oraz do 60 km/h w głębi kraju.

  Czwartek i piątek: deszcz i wiatr

  W czwartek będzie pochmurno z rozpogodzeniami. Na północnym wschodzie i wschodzie kraju opady deszczu w granicach od litra do 5 litrów na metr kwadratowy deszczu. Termometry wskażą do 5 stopni Celsjusza na południu, nawet 6 stopni Celsjusza w centrum kraju oraz do 7 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, osiągnie w porywach do 50-60 km/h.

  Piątek na południowym wschodzie kraju zapowiada się pogodnie, ale w pozostałych regionach kraju będzie pochmurno i należy spodziewać się opadów deszczu w granicach 5-10 litrów na metr kwadratowy, które na Pomorzu przeistoczą się w deszcz ze śniegiem. Wartość temperatury nie przekroczy 5 stopni Celsjusza na północy, 6 stopni Celsjusza w centrum kraju oraz 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 40-60 km/h.

  Zobacz, kiedy spodziewać się opadów:

  Weekend: temperatura spada do zera

  W sobotę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na południu kraju i na Pomorzu spadnie do 1-5 centymetrów śniegu, a w górach do 10 centymetrów. Termometry wskażą do 2 stopni Celsjusza na Podlasiu, do 3 stopni Celsjusza na zachodzie i południu oraz do 4 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 40-60 km/h.

  W niedzielę zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Okresami należy spodziewać się od jednego do trzech centymetrów śniegu. Słupki termometrów wskażą co najwyżej 0 stopni Celsjusza na wschodzie do 2 w centrum kraju i na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju wyżu Ulf znad południowej Ukrainy. ...