Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni:
  raz słońce, raz deszcz i burze

  09-06-2017 16:05 Sobota z najgorszą pogodą

  Pogoda będzie dynamiczna

  Flickr (CC BY 2.0)/ Ashlie Wilhelm, Doug Scott

  W najbliższych dniach aura będzie zmienna. Codziennie spodziewane są przelotne opady deszczu, jednak na niebie zobaczymy również dużo słońca.

  Jutro nad Polską znajdą się dwa burzowe fronty atmosferyczne, przemieszczające się z zachodu na wschód. Nad kraj dotrą chłodne masy powietrza polarnego z północnego zachodu.

  Burzowa sobota

  W nocy na zachodzie, Pomorzu i Warmii mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Możliwe są również burze. Najcieplejszymi regionami okażą się Wielkopolska i Dolny Śląsk. W ciągu dnia na zachodzie będzie już pogodnie. W pozostałej części kraju niebo przykryją chmury. Z zachodu na wschód przemieści się strefa przelotnych opadów deszczu oraz burz. Miejscami, szczególnie na wschodzie i w górach, może spaść grad. W burzach spodziewane są opady deszczu o natężeniu do 40 litrów na metr kwadratowy. Temperatury maksymalne wyniosą od 17 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 19 st. C w centrum kraju do 25 stopni na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Wiatr zachodni, na wschodzie południowo-wschodni, będzie skręcać na zachód. W burzach może osiągnąć prędkość do 90 kilometrów na godzinę, poza tym będzie słaby i umiarkowany.

  Pogodna niedziela

  Będzie pogodnie, tylko na północnym wschodzie kraju pojawi się zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże. Możliwe są niewielkie opady deszczu, do 3 l/mkw. Temperatury maksymalne wyniosą od 21 st. C na Podkarpaciu przez 24 w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z północy i północnego zachodu.

  Ciepły poniedziałek

  Na zachodzie kraju, Pomorzu i Warmii oraz na Podlasiu będzie zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Pojawią się przelotne opady deszczu do 10 l/mkw. Na Śląsku możliwe są burze. Poza tym pogodnie. Temperatury maksymalne wyniosą od 20 st. C na Suwalszczyźnie, przez 26 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, miejscami może być dość silny. Na Pomorzu jego prędkość dojdzie do 60 km/godz. W burzach będzie silny, do 80 km/godz.

  Wtorek z ochłodzeniem

  Będzie pogodnie, tylko na północy kraju pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Popada deszcz o natężeniu do 1-3 l/mkw. Temperatury maksymalne wyniosą od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, do 23 stopni na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany, na północy może być dość silny, w porywach na Wybrzeżu jego prędkość dojdzie do 70 km/godz.

  Przelotne deszcze na północy

  Środa zapowiada się pogodnie, tylko na północy pojawi się więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu do 2 l/mkw. Temperatury maksymalne wyniosą od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 22 w centrum kraju do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na północy będzie dość silny.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...