Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: śnieg,
  śnieg z deszczem i deszcz

  06-01-2016 14:40 Będzie pochmurno i wilgotno

  W kolejnych dniach dosypie śniegu

  Flickr (CC BY 2.0) / neiljs

  Pogoda w najbliższych dniach będzie obfitowała w opady: śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. Zrobi się cieplej, siarczyste mrozy odpuszczą.

  Czwartek będzie pochmurny z przejaśnieniami na północy i południu kraju. Śniegu należy spodziewać się na przeważającym obszarze, za wyjątkiem Pomorza, Warmii, Mazur, Suwalszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski. Suma opadów wyniesie od 1 do 3 cm. W całym kraju będzie mroźno, od -10 st. C na Suwalszczyźnie, przez -3 st. C w centrum kraju do -1 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu, na Wybrzeżu dość silnie.

  Piątek: mokro w całym kraju

  W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Z zachodu na wschód będą przemieszczać się opady śniegu z deszczem do 5 l/mkw., a na północnym wschodzie i wschodzie kraju samego śniegu do 3 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -4 st. C na północnym-wschodzie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na zachodzie.  Powieje z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, w porywach do 50 km/h na zachodzie.

  Sobota: śnieg tylko na Suwalszczyźnie

  Na Pomorzu i Podkarpaciu będzie pochmurno z opadami deszczu do 2 l/mkw., a na Suwalszczyźnie pojawią się słabe opady śniegu do 1 cm. Poza tym będzie pogodnie. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od -2 st. C na Podlasiu, przez 2 st. C w centrum kraju do 4 st. C na Śląsku.

  Niedziela: w górach obfity śnieg

  Będzie pochmurno z okresowymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw., a na Podlasiu deszczu ze śniegiem. W górach pojawią się obfite opady śniegu do 5-10 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 3 st. C w centrum kraju do 4 st. C na południu. Powieje z południowego-wschodu, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

  Poniedziałek: deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg

  Dzień będzie pochmurny z przejaśnieniami. Pojawią się okresami opady deszczu do 5-10 l/mkw., przechodzące od zachodu i północy w deszcz ze śniegiem i śnieg. Termometry pokażą od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju do 5 st. C na Podkarpaciu. Powieje z kierunków zmiennych słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • .
  Dobra nazwa - jasnowidz. Szkoda, że tylko w internecie a nie w praktyce :D
  Nic jeszcze nie wiadomo, mrozy mogą wrócić. Śnieg popada jeszcze na pewno nie raz.
  ~Nick /2016-01-06 21:21
 • Tydzień prawdziwej zimy
  Zgadzam się z Jasnowidzem. Tydzień śniegu to w ostatnich paru latach norma i maksimum. Szkoda tylko że zaczęło padać po Nowym Roku, a nie na święta...
  ~DaS /2016-01-06 17:36
 • bzdury
  To nie prawda,to już koniec zimy,będzie co raz cieplej,pogoda w styczniu to klasyczne przedwiośnie,a od lutego piękna wiosna z kwitnącymi magnoliami ,wiśniami i narcyzami.
  ~jasnowidz /2016-01-06 16:29
 • Pogoda
  Oooooo!
  Idzie wiosna .
  turwal /2016-01-06 16:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zarówno pod koniec stycznia, jak i na początku lutego do Polski nadal będzie nap...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem słabego klina wysokiego ciśnienia....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...