Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: żegnamy słońce, wyciągamy parasole

  28-02-2019 15:47 Sprawdź, co czeka nas w najbliższych dniach

  Miejscami będzie pochmurno i deszczowo

  Visualhunt (CC BY-SA 1.0)/Ed Yourdon/Ventusky

  Przed nami duża pogodowa zmiana. Zamiast słońca pojawią się opady deszczu, w niedzielę i poniedziałek będą dość intensywne. Po chwilowym ochłodzeniu temperatura ponownie podskoczy nawet do 15 stopni Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby Polska będzie znajdować się pod wpływem układu niżowego znad Rosji, w zimnej masie powietrza arktycznego. Południe kraju dostanie się w strefę ciepłego frontu atmosferycznego.

  Miejscami popada deszcz

  Na piątek synoptycy zapowiadają umiarkowane i duże zachmurzenie. Na południu i południowym zachodzie Polski wystąpią opady deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od zera stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 6 stopni w centrum kraju, do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami na wschodzie może wiać silniej.

  Weekend z deszczem

  Synoptycy prognozują pochmurną sobotę z rozpogodzeniami. Na zachodzie kraju popada deszcz do 2 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 4-6 w centrum kraju, do 7 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, na północy kraju dość silny, z zachodu i południowego zachodu.

  Niedziela okaże się pochmurna. Od zachodu w głąb kraju będą przemieszczać się opady deszczu do 15 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 9 w centrum kraju, do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodnio okaże się umiarkowany i dość silny. W porywach może osiągać do 60-80 kilometrów na godzinę.

   

  Do 15 stopni

  W poniedziałek w całej Polsce należy spodziewać się opadów deszczu do 10-15 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 12 stopni w centrum kraju, do 15 stopni na Podkarpaciu. Umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu, okresami dość silny, może rozpędzić się do 50-60 km/h.

  We wtorek będzie pochmurno z przejaśnieniami. W wielu regionach kraju popada deszcz do 1-5 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 9 stopni w centrum kraju, do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany, okresami dość silny, zachodni wiatr, który może rozpędzić się w porywach do 60-80 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...