Informacje

 • Prognoza pogody na pięć dni:
  zima rozkręciła się na dobre. Dosypie śniegu

  08-01-2016 16:13

  Czeka nas sporo śnieżnych dni

  Najbliższe dni będą śnieżne

  Zdj.: Unsplash, film: TVN24

  W nadchodzących dniach możemy spodziewać się opadów śniegu, w cieplejsze dni także śniegu z deszczem i deszczu. Warunki drogowe będą bardzo trudne. Pocieszeniem w tej trudnej aurze będzie temperatura, która miejscami osiągnie dodatnie wartości.

  Sobota będzie pochmurna. Na Podlasiu spadnie śnieg, a na Pomorzu, Kujawach  i Mazurach deszcz i śnieg – miejscami marznący powodujący gołoledź. Na drogach zrobi się ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 st. C na Podlasiu do 4 st. C na Dolnym Śląsku.  Powieje słabo i umiarkowanie z zachodu.

  Niedziela: miejscami intensywnie poprószy

  To będzie kolejny pochmurny dzień, ale z szansą na przejaśnienia. Na południu i zachodzie pojawią się opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Natomiast na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Lubelszczyźnie  i Mazowszu sypnie śnieg, po południu intensywny.

  W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od -1 st. C na Podlasiu do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr wzmoże na sile. Powieje umiarkowanie i dość silnie, okresami w porywach do 60 km/h.

  Poniedziałek: mokro w całym kraju

  Niebo przykryją gęste chmury. Na Podlasiu popada z nich śnieg, na pozostałym obszarze deszcz.
  Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z południowego wschodu umiarkowanie i dość silnie, okresami w porywach do 80 km/h.

  Wtorek: w całym kraju na plusie

  Dzień będzie pochmurny z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Termometry pokażą od od 1 st. C na Pomorzu do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie, okresami silniej, z zachodu.

  Środa: końca opadów nie widać

  Szykuje się dzień z opadami śniegu, tylko na południu deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Podkarpaciu. Powieje z północnego zachodu, umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • dekster
  -30 to ekstremalna temp i zdarzała się raz na parę lat i to głównie na wschodzie Polski, ale wystarczy przypomnieć sobie nie tak dawno, bo marzec 2013 kiedy pod koniec tego miesiąca (była już kalendarzowa wiosna) leżała kupa śniegu, a temp nocą spadała do -20
  ~ala /2016-01-09 12:49
 • lubelskie / frampol
  u nas warstwa może 1 cm śniegu - więc zniknie, dziś 1+, jutro +3, pon +4 i deszcz tylko, zima nie widziana
  ~aga /2016-01-09 12:05
 • Słaba Zima
  Zima to Zima jak sama nazwa wskazuje ma być zimno i śnieżnie, za moich czasów w zimie było zazwyczaj po pas śniegu i mrozy po -30 teraz to nie zima a raczej jesień a zimy nadal nie widać zwłaszcza w Górach.
  ~dekster /2016-01-09 11:15
 • :(
  :(
  ~ggg /2016-01-08 19:38
 • Pani kierowniczko ...
  Pani kierowniczko jak jest zima to MUSI być zimno !!!!!!!! Woda potrzebna jak najbardziej ,ale ja obstaje przy opadach śniegu , niech nawali tak jak za moich szkolnych lat : po pół metra wszedzie !!! :-)))
  ~zimolubek /2016-01-08 18:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....