Informacje

 • Prognoza pogody na pięć dni: znów sypnie śnieg

  30-01-2016 16:07

  Temperatura dojdzie do 11 st. C

  Spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem

  fot. Shutterstock, film: TVN24

  Pogoda podczas nadchodzących dni będzie ponura i deszczowa. Śnieg sypnie w górach oraz miejscami na nizinach. Utrzyma się dodatnia temperatura powietrza, powieje silny wiatr.

  Niedziela zapowiada się pochmurnie, jednak synoptycy nie wykluczają, że niebo będzie się przejaśniać. W całym kraju pojawią się przelotne opady deszczu przechodzącego w śnieg. Wypoczywający w Tatrach będą zadowoleni. Spadnie tam do 8-12 cm białego puchu.

  W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Podkarpaciu. Pojawią się silniejsze podmuchy wiatru do 40-60 km/h. W strefie brzegowej spodziewamy się, że powieje do 80 km/h.

  Poniedziałek z chmurami

  Wraz z początkiem nowego tygodnia w pogodzie niewiele się zmieni. W poniedziałek spodziewamy się pochmurnej aury z przejaśnieniami. Ponadto w całym kraju może przelotnie popadać deszcz i deszcz ze śniegiem. Na wschodzie spodziewamy się samego śniegu. Najniższą temperaturę (1 st. C) odnotujemy na Podlasiu, a najwyższą (9 st. C) na Dolnym Śląsku. Wiatr tego dnia uspokoi się. Powieje słabo i umiarkowanie z zachodu.

  Do 11 st. C we wtorek

  We wtorek nadal nie mamy co liczyć na słoneczną aurę. Wszędzie niebo zasnują chmury, na północy może z nich spaść deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Podlasiu do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Silny wiatr znowu o sobie przypomni. Spodziewamy się porywów dochodzących do 40-60 km/h. W strefie brzegowej powieje z prędkością ponad 70 km/h.

  Do 80 km/h w środę

  Pogoda w środę nie dopisze. W całym kraju zachmurzenie będzie duże, ponadto może przelotnie popadać. Tego dnia najchłodniejszym regionem w Polsce stanie się Nizina Szczecińska, gdzie odnotujemy 5 st. C, a najcieplejszym Podkarpacie, gdzie termometry wskażą 7 stopni Celsjusza. Umiarkowany i dość silny wiatr nie odpuści. Powieje z prędkością do 40-60 km/h, a na Wybrzeżu ponad 80 km/h.

  Śnieg w czwartek

  W czwartek na północy i w centrum spodziewamy się deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura powietrza będzie się wahać od 3 st. C na Podlasiu do 5 st. C na Podkarpaciu. Umiarkowany i okresami silniejszy wiatr powieje z zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...