Informacje

 • Prognoza pogody na sobotę:
  chłodny dzień z przelotnym deszczem

  17-06-2017 06:37

  Odczujemy chłód i wilgoć

  Sobota będzie pochmurna i deszczowa

  Foto: Flickr (CC BY 2.0)/andymw91, film: TVN Meteo

  W ciągu dnia pojawią się przelotne opady deszczu. Będzie chłodno.

  W sobotę będzie pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. Przewidywane są przelotne opady deszczu do 1-5 l/mkw. W Karpatach i na Podkarpaciu wystąpią burze z opadami do 15-20 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Górnym Śląsku, 17 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Podlasiu, Suwalszczyźnie, Mazurach i Warmii. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu. Okresami będzie dość silny.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza wyniesie 90 proc. na południu Polski, a w pozostałych regionach - około 80 proc. Będziemy subiektywnie odczuwać chłód i wilgoć. Warunki biometeorologiczne na południu kraju okażą się niekorzystne. Na pozostałym obszarze określa się je jako neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast:

  WARSZAWA

  Wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. W ciągu dnia przelotnie popada deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego-zachodu, Okresami wiatr będzie dość silny, w porywach do 50 km/h. Barometry w Warszawie około południa wskażą 1000 hPa, będzie rosnąć.

  TRÓJMIASTO

  W ciągu dnia wystąpi zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Lokalnie spadnie deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, powieje z północnego-zachodu. Powiewy będą okresami dość silne, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1014 hPa, będzie rosło.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie duże. Przewidywane są opady deszczu. Termometry wskażą minimalnie 18 st. C. Wiatr  słaby i umiarkowany powieje z północnego-zachodu. Okresami będzie dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1006 hPa.


  WROCŁAW

  Dzień zapowiada się pochmurno. Wystąpią przelotne opady deszczu.Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C. Powieje północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany. Okresami porywy będą silne do 50 km/h. Barometry około południa wskażą 1003 hPa, będzie rosło.


  KRAKÓW

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże. Okresami przewidywane są opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Powieje wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Okresami będzie dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa  wyniesie 988 hPa, będzie wzrastać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...