Informacje
 • Prognoza pogody na Wielkanoc:
  ponad 20 stopni i burze

  19-04-2019 15:04 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Dorota Gardias o prognozie pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Święta upłyną na ogół pod znakiem słonecznej i przyjemnej aury. Będą jednak miejsca, gdzie pojawią się słabe opady deszczu i lokalne burze. Ciepło nadal będzie nas rozpieszczać i w Niedzielę Wielkanocną temperatura wzrośnie do 22 stopni Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem wyżu Katharina z centrum nad południową Skandynawią.

  Wielka Sobota zapowiada się słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Do 22 stopni

  Wielkanoc na zachodzie Polski rozpocznie się słonecznie. Poza tym możliwe są przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany i w porywach burzowych może wiać z prędkością do 70 kilometrów na godzinę.

  W lany poniedziałek pokropi deszcz

  Lany poniedziałek na północy Polski będzie słoneczny. W pozostałej części kraju przelotnie popada deszcz, możliwe są lokalne burze. Termometry pokażą maksymalnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Pomorzu Zachodnim. Umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu, w porywach burzowych może rozpędzić się do 70 km/h.

  We wtorek na zachodzie i południu Polski pojawią się przelotne opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od 17 st. C na Podkarpaciu do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, z południowego wschodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 70 km/h.

   

  W środę w południowych regionach kraju synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Podkarpaciu do 21 st. C na Pomorzu. Z południowego wschodu wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach rozpędzi się do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Wśród wielu ciepłych, a nawet gorących dni czeka nas też kilka wyraźnie chłodnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Axel znad Czech. ...