Informacje
 • Prognoza zagrożeń IMGW. Opady marznące możliwe w większości kraju

  06-12-2018 10:31 W wielu regionach może być ślisko
  Prognoza pogody w kolejnych dniach Foto: Shuerstock | Video: TVN24

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że w najbliższych dniach pogoda może stwarzać zagrożenie w większości kraju. Opady marznącego deszczu i mżawki, powodujące gołoledź, mogą pojawiać się już od czwartku, miejscami nawet do niedzielnego poranka.

   

  W czwartek IMGW nie wyklucza wydania ostrzeżeń pierwszego stopnia przed opadami marznącymi, powodującymi gołoledź w województwach: lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim.

  Piątek i noc z piątku na sobotę

  Również w tym okresie mogą występować marznące opady. IMGW może wydać ostrzeżenia przed zjawiskiem dla województw podlaskiego i lubelskiego (gdzie padać ma w piątek rano) oraz województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego (gdzie opady marznące możliwe są i w ciągu dnia, i w nocy z piątku na sobotę).

  Sobota i noc z soboty na niedzielę

  Według IMGW, opady marznącego deszczu w sobotę i w nocy z soboty na niedzielę mogą dokuczać mieszkańcom województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

  W województwie pomorskim IMGW może wydać alerty przed silnym wiatrem. W ciągu dnia prognozuje się wystąpienie tam silnego wiatru z południowego zachodu. Jego średnia prędkość wyniesie od 20 do 35 kilometrów na godzinę, a porywy mogą dojść do 70 km/h.

  Czym jest orientacyjna prognoza zagrożeń?

  Prognoza zawiera orientacyjną informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski napłynie powietrze z Afryki i za kilka dni może być u nas aż 27 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju wyżu Leonore znad Rosji....