Informacje

 • Przed nami deszcz ze śniegiem i porywisty wiatr. Weekend nie będzie sprzyjał spacerom

  20-04-2017 17:07

  Zima nie odpuszcza

  Spadnie deszcz ze śniegiem

  Foto: Shutterstock; film: Ventusky.com

  W najbliższych dniach nad Polską znajdą się fronty atmosferyczne, przez które będziemy musieli nadal borykać się z deszczem, a nawet śniegiem. Weekend stanowczo nie będzie sprzyjał spacerom.

  Na pogodę w Polsce w najbliższych dniach wpłynie rozległy niż znad Morza Norweskiego. Od północy kraj znajdzie się w zasięgu frontów atmosferycznych. Z zachodu zaś napłynie cieplejsze powietrze polarne. Weekend zapowiada się nieciekawie, deszczowo, miejscami nawet śnieżnie.

  W nocy tylko na północy kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego. Na Pomorzu słabe opady deszczu, do 2 l/mkw. Temperatura minimalna wyniesie od -5 st. C na południowym wschodzie, -3 st. C w centrum kraju do 3 st. na Wybrzeżu. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, może osiągnąć porywy do 50-60 km/godz.

  Piątkowe słoneczne południe

  Weekend pogodnie zacznie się na Śląsku, w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Poza tym będzie pochmurno z postępującymi od północy w głąb kraju opadami deszczu do 1-5 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Suwalszczyźnie, 10 st. C w centrum kraju do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/godz., na Pomorzu do 70 km/godz.

  Deszczowa sobota

  Weekend przywita nas deszczem, spadnie do 5 l/mkw. Na południowym wschodzie popada deszcz ze śniegiem Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na wschodzie, 8 st. C w centrum kraju do 10 st. C na zachodzie. Wiatr może obniżać komfort termiczny, powieje z północnego zachodu i zachodu, umiarkowany i dość silny, miejscami porywisty, do 40-60 km/godz.

  Niedziela z przejaśnianiami

  W niedzielę deszcz zacznie odpuszczać. Będzie pochmurno, ale opady pojawią się jedynie miejscowo, 1-5 l/mkw. Na północy może spaść deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Podlasiu, 9 st. C w centrum kraju do 10 st. na Śląsku. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, miejscami powieje do 40-60 km/godz.

  Ciepły poniedziałek

  Na południowym wschodzie kraju zrobi się pogodnie. Poza tym będzie pochmurno z opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Suwalszczyźnie, 12 st. C w centrum kraju do 15 st. C na południowym-zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, osiągnie porywy do 60 km/godz., na Wybrzeżu aż do 80 km/godz.

  Wtorek

  Będzie pochmurno, jednak pojawią się przejaśnienia. Na południu oraz północnym-wschodzie popada, 1 do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Suwalszczyźnie, 11 st. C w centrum kraju do 13 st. C na Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

  W środę i czwartek wciąż będzie padać deszcz, w środę na południu do 10 l/mkw. Wiatr, wciąż będzie silny, co również będzie uprzykrzać dni.

  Na razie nie rozstawajmy się więc z parasolami. Ubierajmy się ciepło i czekajmy cierpliwie na wiosnę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Zmiana klimatu na cieplejszy?
  Aha, na zimniejszy, średnia globalna temperatura coraz wyższa, kolejne miesiące biją średnie rekordy, lodowców coraz mniej i klimat się zmienia na zimniejszy?
  Przedziwny sposób myślenia :D
  ~Nick /2017-04-20 22:45
 • pogoda
  Oni nic nie mówią ale idzie zmiana klimatu na zimniejszy
  ~bolo /2017-04-20 18:42

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...