Informacje

 • Przed nami deszczowe i burzowe dni.
  Będzie jednak coraz cieplej

  12-06-2018 17:52

  Prognoza pogody na pięć dni

  Burze mogą być gwałtowne Foto: Ventusky, Shutterstock | Video: TVN24

  Ciepło, cieplej, gorąco, a w niedzielę znowu upał. Po drodze jednak będzie deszczowo, pochmurno, a miejscami burzowo. Sprawdź, co przyniesie pogoda w najbliższych dniach.

  W środę tylko na Suwalszczyźnie, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie będzie pogodnie. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu burze, które lokalnie przyniosą grad. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 25 st. C na Podkarpaciu. Wystąpi wiatr słaby i umiarkowany, który w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Powieje przeważnie z północnego zachodu.

  Coraz cieplej

  W czwartek mieszkańcy Podkarpacia ponownie mogą się spodziewać przelotnych opadów deszczu i burz - lokalnie z gradem. W pozostałej części kraju będzie już jednak pogodnie. Temperatura w dzień wyniesie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Pojawi się wiatr słaby i umiarkowany, północny. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

  Piątek jedynie na Pomorzu będzie słoneczny. Poza tym prognozuje się przelotne opady deszczu i burze -lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 24 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Pojawi się wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Maksymalnie rozpędzi się do 90 km/h.

  Gorący i burzowy weekend

  Sobota będzie przeważnie pogodna. Jedynie na zachodzie i południu Polski wystąpią przelotne opady deszczu, a na Dolnym Śląsku burze, które lokalnie przyniosą grad. Na termometrach będzie maksymalnie od 24 st. C na Pomorzu do 29 st. C na Podkarpaciu. Powieje słabo i umiarkowanie ze wchodu. W porywach burzowych prędkość wiatru wyniesie do 90 km/h.

  Niedziela na zachodzie i południu kraju przyniesie przelotne opady deszczu i burze, którym lokalnie będzie towarzyszyć grad. Poza tym prognozuje się pogodną aurę. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się przeważnie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Nie wyrażałam zgody
  Kto mnie wepchnął w tropiki? Żądam natychmiastowego zwrotu klimatu umiarkowanego, bo on "mi się należy", jak pisowcom "nagrody".
  Maria2ksu /2018-06-12 21:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Zimne powietrze z Arktyki i Rosji będzie często napływać do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy. ...