Informacje
 • Przed nami deszczowy i chłodny weekend

  31-08-2017 15:47 Prognoza pogody na pięć dni

  Czekają nas deszczowe dni

  Foto: Shutterstock/Ventusky.com; Film: TVN24

  W najbliższych dniach pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W weekend temperatura wyniesie od 14 do 20 stopni. W wielu regionach wystąpią opady deszczu. Miejscami pojawią się także burze.

  Nad Polską rozciągać się będzie zatoka niżowa z chłodnym i ciepłym frontem atmosferycznym oddzielającym gorące powietrze zwrotnikowe na wschodzie od chłodnego polarnego morskiego na zachodzie.

  Burzowy piątek

  W piątek na wschodzie kraju aura okaże się pogodna. W pozostałych regionach będzie pochmurno, okresami wystąpią opady deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy, na Śląsku i w Małopolsce możliwe są burze z opadami do 40 l/mkw. i gradem. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 16 stopni na Wybrzeżu, Kujawach i w Wielkopolsce, przez 20 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-zachodni i północny wiatr, tylko na wschodzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/h.

  Weekend z opadami i burzami

  W sobotę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Okresami popada deszcz do 20-30 l/mkw. na wschodzie, poza tym do 5-10 l/mkw. Na wschodzie możliwe są burze. Termometry pokażą od 14 st. C na północnym-wschodzie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr okaże się północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany.

  W niedzielę na południowym-zachodzie kraju będzie pogodnie. Poza tym wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu do 10-20 l/mkw. Temperatura osiągnie od 16 st. C na Podkarpaciu, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Śląsku. Powieje północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany.

  Deszczowy poniedziałek i wtorek

  W poniedziałek na niebie zobaczymy zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z opadami deszczu do 20-30 l/mkw. na wschodzie. Temperatura wyniesie od 14 st. C na Podkarpaciu, przez 17 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

  We wtorek wystąpi zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z opadami deszczu do 10 l/mkw., a na Podkarpaciu do 30 l/mkw. Tylko na Śląsku nie będzie opadów. Termometry pokażą od 13 st. C na Podkarpaciu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h.

  Zobacz całą rozmowę z prezenterką pogody tutaj:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...