Informacje

 • Przed nami deszczowy weekend.
  Na horyzoncie widać poprawę pogody

  20-10-2017 17:32

  Sprawdź prognozę pogody na nadchodzące dni

  Prognoza na nadchodzące dni

  Foto: Visualhunt (CC BY-SA 1.0)/K0P, film: TVN Meteo

  Pogoda pogorszy się i przez kilka następnych dni będzie dokuczać nam deszcz. To z uwagi na chłodny front znad Niemiec, który przyniesie nagłe ochłodzenie.

  Znad Niemiec sunie do nas chłodny i deszczowy front atmosferyczny.

  - On już teraz przynosi dużo deszczu w północnych Niemczech. Nad Polskę przywędruje nad Pomorze Zachodnie już dziś wieczorem - mówi prezenterka pogody Anna Dec.

  - Będzie wyraźnie chłodniej, a to zasługa tego frontu. Przygotujmy się na niezbyt dobre warunki pogodowe już w ten weekend - dodaje.

  Sobotnie tango z deszczem

  Sobota zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. W pasie dzielnic wschodnich i centralnych prognozowany jest przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Podlasiu do 16 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie wiał słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się - z przewagą zachodniego. Ciśnienie będzie spadać i w południe wyniesie 1002 hPa.

  Deszczowa niedziela

  W niedzielę zachmurzenie będzie zmienne, będzie także padał deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 9 stopni na Suwalszczyźnie do 16 stopni na Podkarpaciu. Powieje wiatr słaby i umiarkowany południowy skręcający na zachodni.

  W poniedziałek nadal deszcz

  Jedynie zachodnia część kraju w poniedziałek będzie pogodna, w pozostałych rejonach spodziewamy się przelotnego deszczu. Maksymalna temperatura wyniesie od 9 stopni na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiał wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu.

  Trochę deszczu, trochę słońca

  We wtorek sytuacja się poprawi. Na wschodzie i w centrum będzie padał deszcz, a w pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 7 stopni na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie wiał słaby i umiarkowany, z północy.

  Coraz lepiej w środę

  Środa będzie już dużo lepsza pogodowo. Przelotny deszcz prognozowany jest jedynie dla Pomorza. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Deszcz oczyszcza powietrze ze smogu
  I bardzo dobrze, deszcz oczyszcza powietrze ze smogu. Niech pada jak najwięcej.
  ~Smog /2017-10-21 12:30

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni Polska znalazła się w silnym strumieniu ciepła, które płynie do nas...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu wyżu znad południowej Norwegii, tylko na południu kraju po...