Informacje

 • Przed nami gorące i burzowe dni.
  Na termometrach nawet 31 stopni

  26-05-2018 16:03

  Prognoza pogody na pięć dni

  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  W najbliższych dniach w wielu regionach Polski pojawią się burze. Gwałtownym zjawiskom towarzyszyć będą intensywne opady deszczu. Lokalnie może pojawić się grad.

  W niedzielę na wschód od linii Wisły oraz na południowym zachodzie Polski będzie pogodnie. W pozostałej części kraju popada przelotny deszcz i pojawią się burze - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Kaszubach do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany powieje ze wschodu, a w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Deszcz, burze i porywisty wiatr

  W poniedziałek na zachodzie prognozuje się przelotne opady deszczu i burze. Może pojawić się też grad. Reszta Polski będzie cieszyć się słonecznym dniem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 26 st. C na Suwalszczyźnie aż do 30 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany powieje ze wschodu. Podczas burz może osiągnąć w porywach prędkość do 90 km/h.

  Wtorek będzie przeważnie słoneczny. Tylko na Dolnym Śląsku synoptycy prognozują przelotny deszcz i burze. Miejscami może padać gradem. Termometry wskażą od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje do 90 km/h.

  Na termometrach do 31 stopni

  Na Pomorzu zapowiada się pogodna środa. W pozostałej części kraju popada przelotny deszcz. Prognozuje się burze, lokalnie z gradem. Termometry wskażą od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h. Powieje z południowego wschodu.

  W czwartek pojawi się przelotny deszcz i burze - również lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, w porywach burzowych powieje do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....